Odnaleziono legendarne, zakopane kartridże gry E.T. [Aktualizacja]

Jeżeli jesteście graczami, zapewne słyszeliście legendę o masowym zakopywaniu gier na wysypisku w Nowym Meksyku, które rzekomo miało miesjce w okolicach 1983 roku? Wygląda na to, że niepotwierdzone do tej pory pogłoski mogły być prawdziwe!Aktualizacja (28.04.14): Pojawił się materiał wideo dotyczący odkrycia i promujący film dokumentalny

Wedle plotki firma Atari zmuszona została do zakopania tysięcy kopii gry E.T. the Extra-Terrestrial, gdy katastrofalnie słaba sprzedaż tytułu połączona z zapaścią rozwijającej się branży gier wideo pozostawiła magazyny firmy z przepełnione niesprzedanymi grami. Do dziś informacja ta traktowana była jednak wyłącznie jako miejska legenda.

E.T. Landfill

Niedawno, agencja marketingowa Fuel Industries otrzymała zgodę na rozkopanie podejrzewanego miejsca spoczynku gier w celu obalenia tego mitu w ramach filmu dokumentalnego tworzonego przy współpracy z Microsoftem… szybko okazało się jednak, że na wysypisku faktycznie znajdują się zakopane pełne komplety gry E.T. (i nie tylko)!

Wiadomość pochodzi z Twittera Larry’ego „Majora Nelsona” Hryba, szefa społeczności Xboksa, jednak w tym momencie brakuje bliższych informacji na temat liczby odnalezionych kopii gry.


Więcej informacji otrzymamy prawdopodobnie dopiero w dniu premiery powstającego filmu dokumentalnego, ale jedno jest pewne – Pogromcy Mitów byliby dumni – mit został potwierdzony!


Aktualizacja: Na Instragramie IGN pojawiło się kolejne zdjęcie (Dzięki, Dorczenzo)

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

 • redstonecraftPL

  Wow!
  Ciekawi mnie to, czy te karty wciąż działają.. I popatrzcie, w jakim pięknym stanie się zachowały! Wiem, mają wgniecenia, ale zachowały się dobrze… Ciekawi mnie co z nimi potem zrobili

  • pelek2002

   Z tego co słyszałem,to je sprzedano.

 • Patryk Matusiak

  Ponoć Apple zakopało również komputery Apple Lisa

Lost Password

Zaloguj się na arhn.eu