Dostępna jest duża aktualizacja dla Xboksa One

XboxOne win10

Firma Microsoft wypuściła właśnie nową wersję oprogramowania dla konsoli Xbox One wzbogacając ją o nowe możliwości.

Najważniejszą nową funkcją jest kompatybilność wsteczna. Od teraz będzie można uruchamiać gry z Xbox 360 przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji XBO jak nagrywanie filmów z gry, zapisywanie zrzutów ekranu czy streaming rozgrywki na urządzenia z Windows 10. Gry uruchamiane we wstecznej kompatybilności będzie można również ogrywać w trybie wieloosobowym. Listę gier kompatybilnych z usługą publikowaliśmy już wcześniej.

By uruchomić grę z poprzedniej generacji, o ile znajduje się ona w katalogu gier wstecznej kompatybilności, wystarczy włożyć płytę do czytnika Xboksa One i rozpocząć instalację na dysku twardym. Gry posiadane w postaci cyfrowej automatycznie zostaną wyświetlone na konsoli w sekcji „Gotowe do instalacji”. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie gry udostępniane na konsolę Xbox 360 w ramach Games with Gold po 12 listopada obsługiwały będą kompatybilność wsteczną. Katalog kompatybilności wstecznej obejmuje obecnie 104 tytuły i będzie systematycznie rozszerzany.

Firmware wzbogaca konsolę również o nowy ekran startowy i interfejs ułatwiający korzystanie z funkcji społecznościowych, a także możliwość konfiguracji przycisków kontrolera.

Lost Password

Zaloguj się na arhn.eu