Soviet City — Podgląd #099

Soviet City to niecodzienny „symulator” budowy miasta kontrolowanego przez Związek Radziecki. Gułagi, rządy terroru, plany pięcioletnie i niemal orwellowska dystopia kontrolowana przez gracza ku chwale partii.

[Soviet City na Steam]

Muzykę z gry pobrać można ze strony autora.

Podgląd to krótka, niezobowiązująca forma wideo serwisu arhn.eu. Jej celem jest przekazanie wstępnych wrażeń zebranych podczas pierwszych godzin styczności z grami. Podglądy nie są recenzjami i często tworzone są równolegle z przechodzeniem gier, a nie po ich ukończeniu, chyba że w materiale zaznaczono inaczej.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.
 • Napalony Komunista

  Rzeczywiście, ścieżka dźwiękowa gry jest fenomenalna.

  Od gry jednakże mocno odrzuca mnie tematyka i sposób podejścia do niej. Mimo wielu wypaczeń, daleki jestem od nazwania Rosji Radzieckiej (poza epoką stalinizmu)krajem totalitarnym. Głupio mi poruszać temat historyczno-polityczny na wortalu o grach komputerowych, no ale sama gra to przecież robi.

  Tytuł jest zdecydowanie kontrowersyjny i trochę niesmaczny. W Polsce, gdzie mamy obecnie silne nastroje antykomunistyczne, może się spotkać z aprobatą. Ale już w takiej Rosji, gdzie wciąż w większości miast znajdują się pomniki Lenina lub Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, komunistyczna partia jest drugą siłą w parlamencie, i wciąż żyją ludzie pamiętający terror i kult Stalina – z wrogością i niechęcią.

  I dla zrozumienia podejśca Rosjan – wyobraźcie sobie, że oni robią podobną grę o IIRP, gdzie buduje się obozy koncentracyjne – no bo Bereza Kartuska.

  Historia nie jest czarno-biała. Myślę, że na tego typu groteskowe podejście jest jeszcze za wcześnie – historia ZSRR jest stosunkowo świeża i wciąż jeszcze potrafi budzić silne emocje.

Lost Password

Zaloguj się na arhn.eu