Commandos: Behind Enemy Lines — Retro

Jedna z najmilej wspominanych strategii czasu rzeczywistego lat 90. Wysoki, ale uczciwy poziom trudności rozgrzewał szare komórki grającego do czerwoności, a otwarte poziomy umożliwiały przechodzenie plansz na różne sposoby. Dzięki temu do „Komandosów” wracało się bardzo przyjemnie, a gra przez długi czas wydawała się świeża. Nawet dziś nie straciła zbyt wiele ze swojego klasycznego uroku..

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

 • AliveGulash

  Bardzo fajna gra:) Skradanie się z opracowywaniem planu krótko i długofalowego, coś genialnego! Pamiętam jeszcze jakieś urywki Commandos 2, gdy z wielką ciekawością zza ramienia patrzyłem się, jak mój brat w to grał

 • satani38

  Love IT!:) ja ukochałem sobie misję z tą cholerną tamą;)

 • Ostry96

  Muszę w końcu zagrać w pierwszą część Commandos’ów. Ja najbardziej właśnie wspominam dwójkę którą oglądałem jak braciszkowie grali na PC, potem ja przeszedłem – uwaga – na PS2 a potem – większa uwaga – na Xboxie. Na konsolach ku zdziwieniu wszystkich grało się na prawdę dobrze. Gra na prawdę była opowiednio przygotowana pod pada i nawet powiem szczerze, że miejscami grało mi się wygodniej, mając pod np. spustem tą i tą umiejętność, zamiast „klikać myszką w to by potem kliknąć to (wiem, skróty klawiszowe istniały alee kto by się ich uczył :P)
  I gdy tylko usłyszałem tę melodię z pierwszej misji dwójki to już @[email protected] magia~

 • Grzegorz Zieliński

  Ależ ja kocham tę grę! Wersję na iOS kupiłbym za 60 dolców gdyby wyszła!

 • wight

  Ech wspomnienia wracają. Ale gra jest cholernie ciężka. Jeszcze początkowe misje to jako tako można przejść a potem to już wyższa szkoła jazdy i godziny kombinowania jak wykończyć kolejnego wroga.

 • Mateusz Bajor

  piękny materiał, aż się łezka w oku kręci:)
  w moim przypadku pierwszą odsłoną serii z którą miałem kontakt to BtCoD a dokładniej z jej demem i misją ulokowaną w Wilczym Szańcu, które ogrywałem do upadłego na pierwszym swoim komputerze nie wiedząc jeszcze dokładnie o co chodzi w tej grze;)
  jednakże to właśnie przy pierwszych Commandosach spędziłem masę czasu – najpierw jako postronny obserwator podczas rozgrywek mojego taty (pamiętam jak kiedyś w jednej z ostatnich misji, na samym końcu działań jakie miał wykonać, zapisał sobie jak go zabijają zamiast załadować zapis wcześniejszy – śmierć myszki na miejscu;) następnie samemu rozpracowując każdą z misji aż do ostatniej, która była istnym molochem jak dobrze pamiętam mapę.
  ok. 6 lat temu wróciłem do całej serii przy okazji wznowienia z pomarańczowej klasyki bodajże i po raz kolejny najwięcej czasu spędziłem właśnie przy BEL i części drugiej (pamiętam gdy widząc ją pierwszy raz będąc jeszcze nastolatkiem spowodowała opad szczęki: zmiany w grafice i wszystkie nowości w mechanice rozgrywki, dosłownie urywały dupę).
  szkoda trochę, że seria umarła śmiercią naturalną bo mimo tego, że BtCoD miała spory poziom trudności, Kierunek Berlin zmarnowany potencjał i dziwnie pomyślaną kampanię a Strike Force dla niektórych nie był już Commandosami (ja bawiłem się przy niej bardzo dobrze) to jest to jedna z moich ulubionych serii „growych” w ogóle.
  pozdrawiam Cię i czekam na więcej materiałów – bardzo przyjemnie się Twój kanał ogląda:)

Lost Password

Zaloguj się na arhn.eu