Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™
Wii czy jest jeszcze sens? - Wersja do druku

+- Forum Dyskusyjne arhn.eu -- Kiedyś mieliśmy tu recki grema™ (https://forum.arhn.eu)
+-- Dział: Newschool... (https://forum.arhn.eu/Forum-Newschool)
+--- Dział: Nintendo (https://forum.arhn.eu/Forum-Nintendo)
+---- Dział: Wii (https://forum.arhn.eu/Forum-Wii)
+---- Wątek: Wii czy jest jeszcze sens? (/Temat-Wii-czy-jest-jeszcze-sens)



Wii czy jest jeszcze sens? - Ozzy - 12-12-2013

Witajcie , moje pytanie brzmi : czy jest jeszcze sens kupować wii? konsole jakie mam to: n64 , nds lite , xbox 360 slim 320gb z kinectem (to chyba tyle) wii mnie kusi jednak mam kinecta , są dwa plusy na tak i jedne minus:
plusy:
-Konsolke już używałem u kuzyna i wiem że w gry typu sport gra się lepiej niż na kinekcie chociaż sobie nie pobiegamy
-konsola się zepsuła kuzynowi (małe kuzynki wrzucały tam pieniążki) i zostało kilka gratów mu typu nunczaki ,wii loty, kierownica, ok. 4 gry
minusy:
mam prawie 14 lat i hajs się no do końca zgadza Childish
Ps: i like mario

To brać? jak tak to czy może być wii mini red bo jest dość tanie i łatwo dostępne są nowe egzemplarze. Najlepiej dajcie swoje minusy i plusy oraz opinię albo jakoś mnie zachęccie hehehe.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - ichabod - 12-12-2013

Ja niedawno kupiłem, z dwóch powodów:

Potrzebowałem czegoś dla grania w multi z osobami, które zwykle w gry nie grają, więc nawet Super Mario może je przerastać - i tutaj Wii ma spory wybór takich tytułów, i co najważniejsze, dobrych tytułów.

Po drugie, chcę nadrobić kilka tytułów, które się na Wii pojawiły, takich jak Super Mario Galaxy czy Skyward Sword.

I myślę, że jeśli masz podobną motywację, to kupuj. Jeśli nie, to przemyśl to jeszcze Winking


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Listva - 12-12-2013

Sam zastanawiam się nad kupnem. Po pierwsze, bo jest kilka świetnych tytułów w które chętnie bym się wciągnął, po drugie, bo to zajebista opcja na wszelkie party Smiling. Wii potrafi zaangażować do gry nawet ludzi którzy w życiu w nic nie grali.

No i cena obecnie jest bardzo przystępna, zarówno samej konsoli jak i gier. Po Allegro śmiga wiele zestawów konsol z grami za 5 czy 6 stówek. Samo Wii bez gier można dorwać nawet za cenę niższą niż 200 zł.

Moim zdaniem opłacalny interesSmiling.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Ozzy - 16-12-2013

Up Grinning

Nie wiem, czy takowe praktyki mają miejsce na innych forach, tutaj jednakże nie jest tradycją podbijanie tematów poza działem giełdy. To tak na przyszłość Winking
~b




RE: Wii czy jest jeszcze sens? - CookiezTeam - 21-12-2013

Ja już raz miałem było fajne ale przez krótki czas ale po 2 tygodniach... kurz otoczył Grinning

Dobrze, że wniosłeś coś sensownego do dyskusji. ~S




RE: Wii czy jest jeszcze sens? - perczakozzz - 21-12-2013

Wii kosztuje w tej chwili dosłownie grosze. Napisałeś, że masz sporą kolekcję konsol, na wszystkich pewnie co jakiś czas grasz i na Wii też będziesz grał. To konsola z ogromną biblioteką gier, więc rozrywki starczy Ci na długo. No i jeśli masz dostęp do akcesoriów po kuzynie to tylko brać i się cieszyć z zabawy z całą rodziną i znajomymi ;D
Nie kupuj Wii mini, zdecydowanie lepszą opcją jest duże wii, chcoażby przez to, że ma wifi, a co za tym idzie dostęp do Wii Shop Channel, w którym też znajdziesz sporo wartych uwagi gier Winking


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Boberski - 25-01-2014

Wii to dobra konsolka na posiadówy ze znajomymi, biblioteka mega grywalnych gier plus kilka akcesoriów np. kierownica i mamy miło spędzony czas. O piwku nei wspominam. :P


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Pookhi - 01-02-2014

Ja swoje Wii kupiłem za 200zł w zestawie z Metroid 3 i jestem zadowolony mam dwie odsłony Mario.
Wii jest dobrą odskocznią od PC czy innymi dużymi konsolami ale nie zastąpi tak owych.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Jezon - 09-02-2014

Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem, to moim zdaniem bardzo się opłaca Grinning
Sam kupiłem Wii około dwa miesiące temu i jestem szczerze zachwycony Grinning szeroki wybór platformówek, zarówno 2D i 3D oraz mnóstwo specyficznych tytułów, jak np Trauma Center, Pikmin, czy "celowniczki" jak The House of the Dead: Overkill, dzięki którym znów poczułem się jak w salonie gier Winking Do tego niska cena gier i akcesoriów (używek). Brać i się nie zastanawiać Grinning


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - farmaceuta - 09-02-2014

Ja tam mam zamiar kupić Wii, chociażby dla The Last Story czy Xenoblade Chronicles. Nie należy zapominać o Marianach i Zeldach. Sporo gier na Wii można też wyrwać za grosze, a dają naprawdę dużo zabawy.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - kotdrifter - 24-02-2014

W twoim przypadku to bym kupił.
Jak coś się zepsuje (np: wiilot) to możesz poprosić o coś od kuzyna.
Wedle mnie to dobry pomysł kupić. Smiling


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - LotNicky - 24-02-2014

Ja dostałem Wii od wujka (bardziej brat dostał :/) ale zabawa przednia z niektórymi grami.
Powody dlaczego warto:
-Ze względu na gry które są mega przyjemne,jak New Super Mario Bros które pykam z 6-letnim bratem.
-sama konsolka nie jest duża i nie hałasuje jak Xbox.
Powody które mogą zniechęcać:
-Nie wygodne pady,piloty (jak chcesz to nazwać) i po chwili grania bolą ręce (mnie bynajmniej).
-gry są,ale jest ich niewiele.
-Gry na Wii jest ciężej zdobyć niż na popularniejszego w Polsce Xboxa 360.
Ja bym polecił kupić,fajna zabawa,szczególnie na coopy typu mario czy rayman Smiling


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - nosferathoo - 24-02-2014

(24-02-2014, 16:56)LotNicky napisał(a): i po chwili grania bolą ręce (mnie bynajmniej).
to bolą czy nie bolą? Torll


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - LotNicky - 24-02-2014

(24-02-2014, 17:11)nosferathoo napisał(a):
(24-02-2014, 16:56)LotNicky napisał(a): i po chwili grania bolą ręce (mnie bynajmniej).
to bolą czy nie bolą? Torll

Jeżeli mówię że bynajmniej mnie bolą to znaczy że mnie bolą Torll


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - ZłotyPstryk - 24-02-2014

Sprawdź w słowniku znaczenie słowa "bynajmniej"

A wracając do tematu - moim zdaniem warto - sporo gier do fajnej zabawy ze znajomymi.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - LotNicky - 25-02-2014

Jednak to słowo ma inne znaczenie niż myślałem Speechless
Poprawie się wiec : Mnie AKURAT bolą ręce po dłuższej grze na tym padzie.
Dzięki za uwagę Smiling


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - gtx777 - 14-04-2014

Moim zdaniem warto warto. Wii ma masę dobrych gier których nie spotkasz na innych platformach. Przejrzyj sobie jakieś rankingi najpopularniejszych gier i sam zdecyduj. Podobnie jak Perczakozz doradzałbym dużą wersję chociażby ze względu na kompatybilność z gamecubem. Konsola jest raczej mało awaryjna więc jeśli zależy ci na niskim koszcie to możesz dostać używaną za mniej niż 200zł. Musisz też wziąć pod uwagę, na większą cenę i mniejszą dostępność gier na Wii w Polsce niż w przypadku na xboxa.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - StormS - 14-04-2014

Tylko że rankingi zwykle zestawiają 3xMario lub więcej, 2xZelda, a reszta to Monster Hunter Tri albo Xenoblade Ch. no i Wii Sports. Oczywiście też świetne tytuły. Tyle że trzeba trochę drążyć żeby coś wyłapać dobrego poza mainstreamem jak np. Distater day of crisis, Lost in Shadows albo Deadly Creatures, i wiele innych których w rankingach rzadko się przewijają.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - gtx777 - 14-04-2014

Ja dla mnie Super Mario Galaxy + Zelda Skyward Sword + Xenoblade + Wii Sports to byłby świetny start przygody z wii. Są one raczej łatwo dostępne na allegro a na te, o których pisałeś musiałby polować na amazonie. Będzie miał już konsolę, zobaczy najpopularniejsze tytuły, to zacznie wgłębiać się w temat.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - SebastianL92 - 15-04-2014

(14-04-2014, 09:50)StormS napisał(a): Tylko że rankingi zwykle zestawiają 3xMario lub więcej, 2xZelda, a reszta to Monster Hunter Tri albo Xenoblade Ch. no i Wii Sports. Oczywiście też świetne tytuły. Tyle że trzeba trochę drążyć żeby coś wyłapać dobrego poza mainstreamem jak np. Distater day of crisis, Lost in Shadows albo Deadly Creatures, i wiele innych których w rankingach rzadko się przewijają.

O, chętnie bym poznał pare nowych tytułów wartych ogrania, sam niedawno szukałem i tak jak mówisz albo Mario albo Zelda Winking.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Enma - 06-05-2014

(12-12-2013, 17:28)live4games napisał(a): Witajcie , moje pytanie brzmi : czy jest jeszcze sens kupować wii? konsole jakie mam to: n64 , nds lite , xbox 360 slim 320gb z kinectem (to chyba tyle) wii mnie kusi jednak mam kinecta , są dwa plusy na tak i jedne minus:
plusy:
-Konsolke już używałem u kuzyna i wiem że w gry typu sport gra się lepiej niż na kinekcie chociaż sobie nie pobiegamy
-konsola się zepsuła kuzynowi (małe kuzynki wrzucały tam pieniążki) i zostało kilka gratów mu typu nunczaki ,wii loty, kierownica, ok. 4 gry
minusy:
mam prawie 14 lat i hajs się no do końca zgadza Childish
Ps: i like mario

To brać? jak tak to czy może być wii mini red bo jest dość tanie i łatwo dostępne są nowe egzemplarze. Najlepiej dajcie swoje minusy i plusy oraz opinię albo jakoś mnie zachęccie hehehe.

Wii kupiłam z świadomością, że jest na serio mało pozycji w które zagram. Głównie sam Fatal Frame IV ZMUSIŁ mnie do kupna tej konsoli. Spędziłam przy niej nie całe pół roku i na serio nie wiem co dalej na niej robić. Przeszłam każdą grę jaka mnie interesowała i pewnie co jakiś czas będę do tej konsoli wracała. Jeżeli lubisz Mario, to na pewno Ci się spodoba Mario Kart, który ma funkcję grania w Multiplayer + internet. Przy samym Rune Factory TOD spędziłam BARDZO dużo czasu, bo jak się już zacznie w to grać to jakoś potem gra nie pozwoli się odciągnąć. Jest zawsze tyle do robienia a czasu tak mało. Sam Kinect nie robi jakieś frajdy i wypada zwyczajnie. Przy grach takich jak Harvest Moon Animal Parade czy wyżej wspomniany Rune Factory, grałam na leżąca. No chyba, że walka była aż tak ekscytująca to musiałam wstać Devil. Konsole można dostać naprawdę tanio i nie potrzeba jakiś ciężkich hajsów. Chociaż przyznam, że sprzęt z ceny nie spada. Musisz przeglądnąć gry, które na serio Cię interesują i wtedy rozmyślać nad kupnem, bo nie ma sensu kupować konsoli, która będzie stała i się kurzyła ^-^


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - StormS - 08-05-2014

(06-05-2014, 23:48)Enma napisał(a): Wii kupiłam z świadomością, że jest na serio mało pozycji w które zagram. Głównie sam Fatal Frame IV ZMUSIŁ mnie do kupna tej konsoli.

Mnie nic nie zmusiło, ale sama FFIV sprawiła że poleciałem za ciosem i skompletowałem serię w wersji na Wii. Czym już się chwaliłem w przypadku tematu o kolekcjach. FFIV to dla mnie pozycja na pierwszym miejscu.

Nie mniej jest kilka słabszych pozycji które warto sprawdzić. Jak wspomniałem wyżej DisasterGrinningay of crisis, Deadly Creatures, Lost in Shadow, Madworld, Silent Hill Shattered Memories (tu też poszalałem i mam grę+soundtrack+guidebook), Rayman Raving Rabbids 2 (na imprezy podeszło), Tatsunoko vs Capcom, Rabbids go home (szału nie ma, ale raz przeszedłem), Epic Mickey, Animal Crossing (sam się sobie dziwię że przy tym kilka godzin spędziłem), Cursed Mountain (klimat dobry, obsługa spartaczona), WarioWare Smooth Moves (siostrzeńcy uwielbiają), Kirby Epic Yarn. Resztę można sobie uzupełnić pozycjami które przewijają się w "top 10 Wii games".


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - gtx777 - 09-05-2014

Jakie top 10 ja jak kupowałem dsa czy właśnie wii to przeglądałem "top 100", "top 50" i z nich znam praktycznie wszystkie gry, które wymieniłeś a nawet w niektóre grałem.


RE: Wii czy jest jeszcze sens? - Oscikus - 02-07-2014

Ja Wii zdobyłem przypadkiem, ktoś na facebooku chciał zamienić swoje Wii za przerobione PSP i w zamian za sfatygowane PSP2000 dostałem zakurzone ale działające Wii z Guitar Hero: World Tour, Rockbandem 3 i gitarą. Potem zdobyłem Twilight Princess i zakochałem się w tej konsoli.
Gdybym jeszcze nie miał problemów z kompatybilnością z Gamecubem to byłbym wniebowzięty, a tak to tylko jestem szczęśliwy.
Wii jest w tym momencie tanie i za cenę 200-250zł naprawdę warto. Choćby dla tych paru tytułów z Marianem, na zabawę w coopie nie ma lepszej konsoli.