Share This Post

Gadżety

Bezprzewodowe Mikrofony Singstar (PS3/PS2)

Gry Karaoke! Jak ja was kocham! Nie tylko pozwalacie mi poczuć się jak gwiazda rocka na środku sceny wymiatania, powodujecie też, że inni ludzie wyglądają jak kompletni idioci, gdy podrygują… jak upośledzone osły napędzane zespołem tourrete’a, myśląc, że są Tiną Turner…

W każdym razie, jeśli chcesz zostać mistrzem Singstara, potrzebujesz ze dwóch bezprzewodowych mikrofonów. Prawdziwym gwiazdom nie wolno używać kabli, ponieważ zbyt łatwo zwija się z nich pętlę na szyję.

Więc bez zbędnego przecią…gania, oto moje szybkie spojrzenie na Bezprzewodowe Mikrofony Singstar z 2009 roku.

Nazwa: Singstar Wireless Mics
Rok Produkcji: 2009
Platformy: Playstation 3/ Playstation 2


Pudełko z mikrofonami Singstar

Pudełko, w którym je otrzymujemy jest sztywne i wytrzymałe, ale sama jego stylistyka pozostawia wiele do życzenia. Niby stara się naśladować styl samego Singstara, ale niestety grafika jest trochę przepakowana, panna wydaje się wklejona na szybko, dolna część ma zupełnie inną… stylistykę, a pseudonaklejka „No More Wires” jest zwyczajnie kiczowata. Gratulację dla dwunastolatka, który ją… zaprojektował i mam nadzieję, że ucieszyła go płatność w formie lizaka, którego otrzymał za wykonaną… pracę. Nie zrozumcie mnie źle, daleko mu do „okładki Mega Mana”, ale zdecydowanie dało się to zrobić lepiej. Zresztą…, liczy się zawartość, dlatego czas już zajrzeć do środka.


Mikrofony Singstar

W pudełku otrzymujemy dwa mikrofony, cztery baterie (każdy z mikrofonów pożera dwie baterie AA), wtyczkę USB, przewodnik „szybkiego startu”, instrukcję obsługi i „sakiewkę” na mikrofony jako całkiem przyjemny bonus.

Ulotka do „szybkiego startu” wydrukowana jest w kolorze i ekspresowo przeprowadzi użytkownika przez proces podłą…czenia kabla do wtyczki. Sama instrukcja jest mało obszerna, ale opisuje wszystko tak jak trzeba, wyjaśniają…c nawet pojęcia natury technicznej (np. „parowanie urzą…dzenia bezprzewodowego”) zwyczajnym użytkownikom. W skrócie: nie miałem najmniejszych problemów z instalacją… przy korzystaniu z załą…czonej instrukcji.


Mikrofony Singstar

Mikrofony są… trochę masywniejsze, a z bateriami, zdecydowanie cięższe niż te kablowe. Jak opisano powyżej, potrzebują… dwóch baterii AA. Na wypadek ROCKA zalecam zaopatrzenie się w ładowarkę i kilka akumulatorków. Sam odbiornik USB jest dziwacznym i dużo większym niż standardowe wihajstry USB urzą…dzeniem. Jak widać też na obrazku powyżej, zbudowany jest tak, by ustawiać go w pozycji pionowej, co powoduje, że wyglą…da dość dziwacznie „w spoczynku”. Kabel łą…czą…cy odbiornik z portem USB to standardowy mini-USB typu B, czyli identyczny jak te, które służą… do ładowania kontrolerów PS3.
Wracają…c jednak do mikrofonów: zarówno czerwony, jak i niebieski posiadają… włą…cznik. Umożliwia on też ustawienie ich w trybie „Hold”, który zabezpiecza przed przypadkowym wyłą…czeniem podczas rozgrywki. Mikrofony wyłą…czają… się również automatycznie po 15 minutach nieaktywności.


Mikrofony Singstar

Powyżej znajduje się przesłodkie zdjęcie „mieszka” dołą…czonego do mikrofonów jako bonus. Wydaje się, że jest to ostatnimi czasy standardowy dodatek do akcesoriów Sony, jako że znajduję w zestawie z praktycznie każdym nabytym przez siebie peryferium (np. buzzery Buzza itp.). Służy do przechowywania mikrofonów i odbiornika. I to by było na tyle. Jest biały, a tekst na nim głosi: „s-i-n-g-s-t-a-r”. To wszystko…

Kupiłem je, by zastą…pić nimi wszystkie mikrofony, których używam do gier rytmicznych i z przyjemnością… stwierdzam, że bezproblemowo działają… z każdą… z przetestowanych! Słyszałem od kilku osób, że nie są… kompatybilne z grami innymi niż Singstar… i jeśli mówią…c „nie działają…” mają… na myśli „działają… bez problemu”, to w pełni się z nimi zgadzam. Wśród przetestowanych gier znalazły się:

Singstar (Wakacyjna Impreza) – PS2
Tak. Mikrofony te są… kompatybilne zarówno z Playstation 2, jak i Playstation 3. Działają… też równie dobrze co mikrofony przewodowe (jeśli nie lepiej!). Radzę jednak nie grać w tę grę. Jest nędzna.

Singstar – PS3
Tak jak w powyższym przypadku, nie miałem żadnych problemów podczas swojej sesji Singstara na Playstation 3. Zauważyłem jednak, że gra jest w stanie rozpoznaą‡, czy używa się mikrofonów bezprzewodowych i wyświetla wtedy dodatkowe ostrzeżenia na ekranie startowym. Radzę jednak nie grać w tę grę. Jesteś nędznym piosenkarzem. [Aktualizacja – Lipiec 2010: W najnowszej aktualizacji pojawiła się usterka zwią…zana z nową… funkcją… gry. Jeśli w użyciu są… mikrofony bezprzewodowe, a jednocześnie używa się opcji tworzenia List Odtwarzania przez Remote Play na konsole PSP, niektórzy gracze (w tym ja) zauważają… interferencje. PSP łą…czą…c się bezprzewodowo z PS3 zakłóca prawidłowe działanie mikrofonów bezprzewodowych generują…c trzaski i w skrajnych sytuacjach chwilowe rozłą…czanie się mikrofonów.]

Rock Band 2 – PS3
Ktoś powiedział mi, że bezprzewodowe mikrofony nie są… wykrywane przez Rock Band 1 na PS3. Z przyjemnością… ogłaszam, że bez problemu działają… z częścią… drugą… dokładnie w ten sam sposób co mikrofony „kablowe”. To znaczy, że tylko niebieski mikrofon jest wykrywany przez system. Aby zagrać w tryb na dwa mikrofony należy zaopatrzyć się w osobny „przewodowy” mikrofon. (ten problem został rozwią…zany w patch do gry wydanym w 2010 roku i oba mikrofony działają… teraz prawidłowa.) Dodatkowo, oba rodzaje mikrofonów Singstar są… mniej czułe, więc aby działały wedle gustu, należy pobawić się trochę ustawieniami czułości w opcjach. Dodatkowo: jeśli do konsoli wpięty jest Playstation Eye, należy przed rozpoczęciem gry wypią…ć go z konsoli ponieważ traktowany jest jako mikrofon z wyższym priorytetem niż pozostałe. Radzę jednak nie grać w tę grę. Jestem w niej lepszy.

Guitar Hero World Tour – PS3
Tak jak w wypadku Rock Band, nie miałem problemu z bezprzewodowymi mikrofonami w GHWT. Podobnie jednak jak w przypadku Rock Band sugeruję odpięcie Playstation Eye i wyłą…czenie czerwonego mikrofonu w razie problemów. Zasugerowano mi też, ze pomóc może zmiana źródła dźwięku w Ustawieniach Akcesoriów konsoli. Radzę jednak nie grać w tę grę. Activision to szatan.

Zapraszamy do wideorecenzji, gdzie testujemy mikrofony w tych i innych grach!

Mimo nudnego pudełka (co ma być może zwią…zek z niespodziewanym wypuszczeniem mikrofonów LIPS na Xboksie), same mikrofony są… wysokiej jakości. Czystość dźwięku jest niezwykle dobra jak na akcesorium do gry, nie miałem żadnych problemów z konfiguracją… i korzystaniem i wydają… się być kompatybilne z każdą… grą…, która obsługuje wersję „kablową…”, a w dodatku… są… bezprzewodowe. Używają… magii, by przesyłać głosy z twojej głowy prosto w maszynę. Czego więcej ci trzeba?
Mogę szczerze polecić je wszystkim, którzy mają… w sobie coś z Gwiazdy i nie przepadają… za zagracaniem sobie szuflad tonami kabli.
Dla każdego innego: jeśli posiadasz już mikrofony, a kable nie są… dla ciebie problemem, nie masz najmniejszego powodu, by kupować wersję bezprzewodową…. Są… praktycznie identyczne… tyle, że bez kabli.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

1 Comment

  1. Obszerny artykuł o tym mikrofonie, dużo się dowiedziałem, dziękuję bardzo.

Comments are now closed for this post.