Share This Post

Charytatywnie

Extra Life 2010 – Podsumowanie

Extra Life 2010 – Podsumowanie

Wszyscy uwielbiamy dobrze się bawić. Wszyscy lubimy też grać w gry wideo. Naturalnym jest więc, że gdy usłyszeliśmy, że połączenie obu tych czynności skutkować może wytworzeniem nieskończonych pokładów niesamowistości, musieliśmy się o tym przekonać na własnej skórze. Właśnie dlatego, w roku 2010, po raz kolejny wzięliśmy udział w Extra Life, happeningowi charytatywnemu, który ma na celu pomagać szpitalom dziecięcym na całym świecie!

Chwileczkę… Pewnie zastanawiasz się czym tak właściwie jest Extra Life? Tylko najwypaśniejszą™ akcją charytatywną świata! Zdaje się ona na nas, graczy, byśmy wzięli sprawy we własne ręce i pomogli zbierać datki dla szpitali. Jak to działa? Wbrew pozorom, jest to niezwykle proste. Najpierw, ochotnicy muszą zarejestrować się pod adresem extralife.sarcasticgamer.com, by zgłosić chęć wzięcia udziału w 24-godzinnym maratonie. Każdy może dołączyć, to świetna zabawa! W trakcie rejestracji wybrać można, dla którego szpitala chce się zagrać (Polecamy wybrać swój lokalny szpital, by pomagać na własnym podwórku!) i ustawić sobie “cel” dotacji, które chcielibyśmy zebrać. W momencie rejestracji otrzymuje się też prywatną stronę do przyjmowania dotacji! Ludzie i roboty zamieszkujący internet mogą wtedy odwiedzać taką stronę i wpłacać pieniądze poprzez zintegrowany system dotacji (przyjmuje Karty, PayPal, czeki i takie tam). Zadaniem ochotnika (czyli twoim), jest zdobycie jak najwięcej dotacji za pomocą jego strony. Opcją preferowaną jest pozyskiwanie “sponsorów” skłonnych zapłacić $1 (czy podobną kwotę w lokalnej walucie) za każdą godzinę maratonu (czyli w sumie $24). Następnie, w dniu wydarzenia (odbywa się w Październiku), wszyscy zasiadamy do swych konsol i gramy przez 24-godziny! Niektórzy robią to zamknięci na cztery spusty, inni, w tym my, zapraszają przyjaciół i imprezują całą dobę! I tak właśnie działa Extra Life! Dodatkowo, po rejestracji twoje życie otrzymuje +100 punktów do charytatywności. Lub też nie, ale i tak jest fajnie.

Miałem okazję zadać kilka pytań “Docowi”, twórcy Extra Life, a odpowiedzi na nie rozwiać powinny wątpliwości tych, którzy o Extra Life nie mieli jeszcze okazji usłyszeć.

DA: Dzieeeeń dobry, jestem Dark Archon i jest tu ze mną, za pośrednictwem magii Internetu Jeromy „Doc” Adams, założyciel serwisu SarcasticGamer.com i mózg operacji Extra Life.

Doc: A ja jestem Doc. Dark Archon przywiązał mnie do koła wodnego i zmusza do odpowiedzi na swoje pyta… aghh!

DA: Najszybszą drogą do serca (i mózgu) mężczyzny są cudowne tortury! W każdym bądź razie, dla tych, którzy być może nie wiedzą jeszcze czym jest Extra Life — czy mógłbyś wyjaśnić na czym polega koncept? Jak to się wszystko zaczęło?

Doc: Extra Life to 24-godzinny maraton gier wideo, który odbywa się co roku w Październiku i wspiera szpitale sieci Children’s Miracle Network z całego świata. Zapoczątkowany został, ku pamięci pewnej niezwykle odważnej młodej damy… Tori. Walcząc o swoje życie z białaczką, jednocześnie zmieniła też na zawsze moje. Mimo że jakiś czas temu odeszła, jej dziedzictwo żyje w Extra Life.

DA: Dlaczego gry wideo? Czy ludzie nie wiążą zazwyczaj “wydarzeń charytatywnych” z jakąś formą aktywności fizycznej?

Doc: To w Extra Life jest właśnie najlepsze. Co robią, żeby zebrać pieniądze, entuzjaści biegania? Właśnie, biegają. Tak samo cykliści, pływacy czy tacy, którzy sami się o to proszą (znaczy TRIATLECI). Więc dlaczego ktoś, kto gotuje, nie miałby gotować albo ktoś kto gra na gitarze, grać na gitarze i dlaczego gracz nie miałby grać? Extra Life dowodzi, że każde hobby przekształcić można w pomoc ratującą życie dla kogoś innego. Możesz pomóc robiąc wszystko, JEŚLI się do tego przyłożysz i przestaniesz przysłuchiwać się pesymistom, którzy i tak sami nigdy niczego nie osiągają.

DA: Więc, jak nam poszło w tym roku? Jak wypadliśmy w porównaniu z latami ubiegłymi?

Doc: W 2010 (trzecim roku działalności) zebraliśmy (do tej pory) ponad $451 000 dla szpitali CMN. To więcej niż zebraliśmy ŁĄCZNIE w pierwszych dwóch latach (odpowiednio $120 000/$170 000)!

DA: Jakie są wasze plany na przyszłość? Czy Extra Life powróci w 2011? Czy myślisz, że może stać się jeszcze większe?

Doc: Nie wątpie w to z prostego powodu. Ponad 90% wszystkich uczestników powraca co roku. To ewenement jeśli chodzi o kręgi dobroczynne. Wracają, ponieważ najważniejszą częścią Extra Life jest WŁĄCZNOŚĆ. Nie wyłączamy nikogo z żadnego powodu. Nie możesz grać w wyznaczonym terminie? Zagraj tydzień później albo po trochę przez cały tydzień. Graj tylko część dnia i niech dokończy za ciebie kolega. Extra Life zbudowane jest na cegłach wsparcia… dla dzieci z okolic twojego rodzinnego miasta, którym trzeba uratować życie. Gry wideo to tylko zaprawa między cegłami.

DA: Super! Dziękuję, że zdecydowałeś się poświęcić dla naszych czytelników trochę swojego czasu!

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.