Heroes of Might and Magic… w pigułce! (Część 1)

W pigułce!
W pierwszym odcinku zajmiemy się King's Bounty, które zainspirowało serię, a także pierwszą, drugą oraz trzecią częścią gry.

Share This Post

Część druga tego materiału dostępna jest tutaj.

Heroes of Might and Magic, przemianowana niedawno na Might and Magic: Heroes, jest jedną z najpopularniejszych w Polsce klasycznych serii strategii w historii gier wideo. Oczywiście, ponieważ seria ta liczy sobie już niemal dwie dekady, z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić można, że nie każdy z graczy miał okazję zapoznać się z każdym z tytułów w cyklu. Na ratunek przybywamy my z naszym cyklem Heroes of Might and Magic… w pigułce! w którym w kilku odcinkach przebijemy się przez wszystkie tytuły zahaczając o najważniejsze punkty fabuły, rozwiązania designerskie, inspiracje oraz los firm sprawujących pieczę nad uniwersum.

W pierwszym odcinku zajmiemy się King’s Bounty, które zainspirowało serię, a także pierwszą, drugą oraz trzecią częścią gry.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

2 komentarze

  1. Najsss 🙂 Krótko i na temat. Dodatkowy plusik za streszczenie „jakże olbrzymiej i rozbudowanej filozofii gry”, dzięki czemu nieobeznani z klimatami HoMMa mogą zacząć nolife’owanie (choć wątpię w to, aby „Hirołsy” były tajemnicą dla prawdziwych graczy). Sam obecnie dzierżę w „dwójkę”, jednak chyba cofnę się jeszcze głębiej, do czasów, gdy smoki były IMBA 😀

  2. Archon kiedy druga część? a i mam pytanie nie macie może jakichś dodatkowych map do herosów III , bo ile można grać w te same?.

Comments are now closed for this post.