Share This Post

Wieści z branży gier

The Humble Indie Bundle VI

The Humble Indie Bundle VI

Już po raz szósty dostajemy możliwość zakupu pakietu świetnych gier na PC za, powiedzmy szczerze, grosze. Mowa o kolejnej edycji Humble Indie Bundle. Tym razem przy zakupie otrzymujemy pięć gier, a jeśli przebijemy średnią kwotę zakupu wszystkich użytkowników to dostaniemy kolejne pięć. W chwili robienia wpisu, kwota to $6.27, czyli wychodzi 2 zł za grę. Jeśli nie jesteśmy kutwami i wpłacimy więcej niż 99 centów, to otrzymamy także możliwość aktywowania gier na platformie Steam. Warto dodać, że gry działają pod systemami: Windows/Mac/Linux . W ramach zachęcenia/zniechęcenia, kilka słów o grach wchodzących w skład zestawu.

Rochard –  Były exclusive PS3. Ciekawa platformówka z elementami kontrolowania grawitacji i możliwością, a nawet potrzebą przesuwania obiektów. Dla malkontentów, że to kolejny puzzler dodam, że można strzelać, jak i samemu zostać zastrzelonym. Jest nawet fabuła.

Shatter – Wariacja Arkanoida w kosmicznym klimacie. Kilka ciekawych pomysłów w postaci różnych pozycji naszej platformy do odbijania kulki (poziomo, półkole) , czy możliwość sterowania kulką za pomocą odpychania lub przyciągania. Na koniec każdego świata czeka nas walka z bossem! W tle przygrywa nie najgorsza muzyka elektroniczna. Dodatkowym atutem jest to, że gra posiada tryb co-op w ramach jednego komputera.

S.P.A.Z czyli Space Pirates and Zombies – Przedstawiciel gatunku 4xE w kosmosie (explore, expand, exploit , exterminate) o mocno uproszczonej formule. Grafika trochę kojarzy się z grą flashową, ale na obronę dodam, że tła prezentują się nieźle… Nie wciągnęła mnie na tyle abym chciał do niej wracać.

Torchlight – Gra współtwórców Diablo , co mocno czuć. Z racji niedawnej premiery Torchlight 2, warto powrócić do korzeni Satysfakcjonujący Hack&Slash dla tych, którym nie leżą nowsze gry z tego gatunku (np. Diablo3). Warto dodać, że gra ma do ściągnięcia naprawdę dobre mody (od dodających tony nowego uzbrojenia, klas postaci po epickie questy i łatki ulepszające tekstury w grze).

Vessel – Zręcznościowa przygodówka gdzie fizyka odgrywa pierwsze skrzypce. Zadania są dosyć wymagające. Dla fanów gatunku.

Dustforce – Gra zręcznościowa o sprzątaniu. Dla mnie duże zaskoczenie pod względem graficznym (wygląda świetnie!) jak i gameplayu. Gra bazuje na mechanizmie combosów i odpowiednim timingu skakania, uderzania miotłą etc. Aby uzyskać satysfakcjonujący czas i ocenę (jest ranking międzynarodowy), trzeba poświęcić trochę czasu. Na plus dodam, że gra jest kompromisem dla graczy lubiących być na szczycie rankingów jak i graczy niedzielnych. Niezależnie na którym miejscu skończysz etap, gra daje dużo radości (i frustracji, ale Super Meat Boy to to nie jest).

BIT.TRIP RUNNER –  Zręcznościowa gra rytmiczna, w której ciągle biegnąc do przodu musimy odpowiednio reagować na napotkane przeszkody. Za pierwszym podejściem mnie zraziła, ale dodam, że im dalej tym lepiej.

Gratuitous Space Battles – specyficzna gra o kosmicznych bitwach. Nasza rola sprowadza się do uzbrojenia statków i ustalenia ich formacji. Walka odbywa się bez naszej ingerencji.

Jamestown – Bardzo interesujący shooter 2D z gatunku bullet hell. Posiada fabułę i wydaję się być o wiele bardziej przystępny niż japońskie odpowiedniki.

Wizorb – Druga gra w pakiecie w stylu Arkanoida z ciekawym twistem fantasy. Oprócz tradycyjnego odbijania piłeczki możemy używać różnorakiej magii (te soczyste fireballe!). Tutaj też znajdziemy tło fabularne (ciekawa tendencja w grach indie swoją droga). Miejcie na uwadze, że poziom trudności dosyć szybko rośnie.

 

Tak w skrócie prezentuje się szósta odsłona Humble Indie Bundle. Gorąco zachęcam do zakupu 🙂 Macie czas do jutra tzn 03.10.2012 do godziny 1:00.

 Link do strony