Share This Post

DarmoGramy

Jetpack Joyride [iOS/Android]

Jetpack Joyride [iOS/Android]

Jetpack Joyride

DarmoGramy #1: Jetpack Joyride [iOS/Android]

Platofrma: iOS /  Android
Promocja ograniczona czasowo: Nie
Mikropłatności: Monety (możliwe do zebrania w grze)

Barry Steakfries snuł się powoli po chodniku, załamany niską sprzedażą gramofonów. Głowę miał spuszczoną i zwyczajnie nie zauważał wywieszonych wszędzie znaków „SEKRETNE LABORATORIUM” na terenie, na który właśnie wkraczał. Jednak to, co ujrzał potem, miało na zawsze zmienić jego życie. Prototyp plecaka odrzutowego! A gdyby tak… Nie, to zbyt szalone… A co tam, raz się żyje!

Jetpack Joyride

Jetpack Joyride wciąga już od pierwszych minut. Dynamiczna rozgrywka, różnorodność misji i dodatkowe przedmioty sprawiają, że od gry trudno się oderwać. Produkcja oparta została na prostym schemacie – wpadamy do laboratorium, zakładamy plecak odrzutowy i lecimy w prawo unikając przeszkód i zbierając monety. Kilka rzeczy sprawia jednak, że ten nieskomplikowany pomysł okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Jetpack Joyride

Gra nie ma limitu długości. Lecimy tak długo, aż nie trafimy na jakąś przeszkodę. Możemy robić to w nieskończoność pobijając ustalone wcześniej rekordy. Gra zawiera jednak misje będące kwintesencją całej rozgrywki. Wykonując je dostajemy gwiazdki i awansujemy na kolejne poziomy. Po osiągnięciu maksymalnego, 15 levelu możemy skredytować nasz postęp i zacząć zadania od nowa. Dzięki temu ilość misji jest nieograniczona.

Jetpack Joyride

Bohater nie korzysta tylko z plecaka odrzutowego. Po drodze zdobywamy pojazdy takie jak motor, mechaniczny ptak, teleporter czy smok. To dodatkowa ochrona i jednocześnie małe ułatwienie w zbieraniu pieniędzy. Za monety kupimy gadżety i bonusy ułatwiające rozgrywkę. Możemy również zmieniać stroje, plecaki, a także zaopatrzyć się w słuchawki, które zmodyfikują muzykę w grze. Nie sposób odblokować od razu wszystkich bonusów. Chcąc to zrobić musimy grać. Bardzo dużo grać.
 

Dorian Loewe. Wychował się na konsolach. Gry mają dla niego wartość kolekcjonerską i traktuje je jako hobby. Za dnia Game Designer w The Farm 51, w nocy zaś szkaradą.