Share This Post

DarmoGramy

Faerie Solitaire [Steam]

Faerie Solitaire [Steam]

Faerie Solitaire

DarmoGramy #2: Faerie Solitaire [Steam]

Platforma: Steam
Promocja ograniczona czasowo: Tak, do 8. listopada 2012
Mikropłatności: Brak

Avalon jest piękną krainą, w której Światło i Ciemność pozostają w równowadze, przynosząc mieszkańcom dobrobyt i dostatek. Jednakże, czasem dzieją się rzeczy niesłychane- jeden z pierwiastków zaczyna przejmować władzę. Tak jest i teraz – główny bohater czuje to w swoich snach – słyszy głosik błagający o pomoc. Fabuła w takich grach jest jednak tylko pretekstem do przebijania się przez kolejne stosy kart.

Faerie Solitaire
Gameplay opiera się na modelu zwyczajnego pasjansa, w którym mamy kilkanaście kart w ręce, kilkadziesiąt poukładanych na stole i musimy dobierać je tak, żeby zdejmować o jeden niższą lub wyższą. Zgrabny i nienachalny samouczek szybko pozwoli nam odnaleźć się w systemie, a nowości dodawane są stopniowo. Zmierzymy się więc z pnączami, bryłami lodu i innymi przeszkadzajkami, które mają swoje specjalne zasady na wyeliminowanie ich. Z czasem zdobywać będziemy zapasowe karty, które mają odpowiednią wartość i możemy użyć ich do wykreowania lepszego combosa. Warto wspomnieć też o trybach gry: mamy tryb fabularny, w którym pokonujemy poziomy po kolei, jest Quickplay, gdzie możemy powtórzyć każdą ukończoną przez nas planszę oraz Challenge, który ma dodatkowe poziomy z „ekstra trudnymi” celami do wykonania.

Faerie Solitaire

Ciekawym pomysłem są różnorakie dodatki takie jak możliwość hodowania stworków, zdobywanych w postaci jaj, które możemy później wykluć, by po jakimś czasie (i kilkunastu planszach) móc je ewoluować. Kreatur jest 32, w grupach po 4 podzielonych ze względu na rzadkość występowania. Innym urozmaiceniem jest możliwość dokupowania różnych ulepszeń w Krainie Wróżek, dzięki którym podejrzymy następną kartę w talii, czy zyskamy dodatkowe cofnięcie ruchu.

Faerie Solitaire

Cóż więcej dodać: dla mnie gra warta tych kilku kliknięć, tym bardziej, że nie dostajemy czystej instalki, a możemy przypisać ją sobie do steamowego konta i zatrzymać ją na zawsze. Wielbiciele achievementów powinni być zadowoleni – osiągnięć jest do zdobycia 30.

Człowiek-nostalgia, bardzo lubi wszelakiej maści wspominki. Wychował się na Pegasusie, potem na PlayStation, aktualnie posiada tylko NDSa, ale nie przeszkadza mu to być na bieżąco. Studiuje romanistykę, interesuje się krajami dalekiego wschodu. Uwielbia blogi podróżnicze (bądź pisane przez ludzi, którzy osiedlili się gdzieś daleko). W wolnych chwilach grywa w teatrze akademickim.