Share This Post

DarmoGramy

Spiral Knights [STEAM]

Spiral Knights [STEAM]

Spiral Knights

DarmoGramy #3: Spiral Knights [Steam]

Platforma: Steam
Promocja ograniczona czasowo: Nie
Mikropłatności: Energia (wyjaśnienie poniżej)

Gry MMORPG, a w szczególności w modelu F2P, posiadają dwie poważne wady: rozgrywka kradnie nam bardzo dużo czasu i pieniędzy. To właśnie z ich powodu porzuciłem granie w MMO i nawet mi tego nie brakowało. Pewnego dnia moja dziewczyna zachęciła mnie jednak do ściągnięcia gry „Spiral Knights”. Na początku byłem do tego pomysłu bardzo sceptycznie nastawiony, ale gra okazała się całkiem niezła.

Rozgrywkę rozpoczynamy od stworzenia rycerza, następnie dostajemy podstawowy ekwipunek i zostajemy wrzuceni w wir walki. Brzmi bardzo standardowo, prawda? Na szczęście, gra wcale taka nie jest. Na pierwszy rzut oka prezentuje się przyjemnie – znośna grafika, dźwięki, które nie kłują w uszy, dynamiczny system walki.

Spiral Knights #1

Postacią kierujemy za pomocą klawiszy WSAD, a przy użyciu myszki wykonujemy uderzenia i strzały. Wiemy więc już, jak bijemy wroga, teraz warto przyjrzeć się uważniej, czym to robimy. Rycerz może używać trzech rodzajów broni – mieczy, pistoletów i bomb. Każdy typ uzbrojenia reprezentuje kilkadziesiąt sztuk oręża różniącego się statystykami i bonusami. Oczywiście, broń to nie wszystko – posiadamy też tarczę, a naszym „ubraniem” jest zbroja i hełm. Elementy pancerza również są dostępne w rozmaitych wariantach.

Spiral Knights #2

Skoro jesteśmy już ubrani, to co dalej? Gra oferuje kilka typów rozgrywki. Pierwszym są misje, wśród których znajdziemy zadania fabularne oraz codzienne. Misje podzielone są na „piętra”. Naszym celem jest dostanie się na sam „dół”, czyli do ostatniego etapu, i wykonanie zadania, które może polegać na zabiciu bossa, znalezieniu jakiegoś przedmiotu lub uratowaniu NPC. Drugim typem rozgrywki jest Arcade – lochy, których kolejne piętra są losowane, a poziom trudności podniesiony względem misji. Do tego graczowi zostały oddane dwa moduły PVP: Lockdown – gdzie podzieleni na drużyny, wraz z innymi graczami zajmujemy punkty kontrolne – oraz Blast Network – gdzie za pomocą bomb, niczym Bomberman, musimy zniszczyć przeciwników.

Spiral Knights #3

Póki co, wszystko brzmi fajnie. Gdzie jest więc haczyk? Otóż został on zaimplementowany w postaci „energii”. Co około 15 minut nasz rycerz otrzymuje jeden punkt energii, a energia jest potrzebna niemal do wszystkiego: wchodzenia do misji, tworzenia przedmiotów, wskrzeszania się podczas zadań itd. Oczywiście, twórcy gry okazali się mieć serce i możemy zakupić energię za realne pieniądze. Nie jest to jednak uciążliwe – 100 punktów energii wystarczy na wieczorne granie, a system sam chroni nas przed traceniem zbyt dużej ilości czasu.

Polecam Spiralnych Rycerzy,
Stefan Piez