Share This Post

Wieści z branży gier

The Bureau: XCOM Declassified zapowiedziane!

The Bureau logo

2K Games ujawniło dziś szczegóły dotyczące ich nowego projektu. The Bureau: XCOM Declassified zostanie wydane na świecie 23 sierpnia 2013 roku na Xboksa 360, PlayStation 3 i Windows PC.

Tytuł, według twórców, ma za zadanie „dostarczyć nowego doświadczenia w uniwersum XCOM wykreowanym w reboocie serii – XCOM: Enemy Unknown.”

Akcja The Bureau będzie miała miejsce podczas Zimnej Wojny. Fabuła ukaże nam pierwsze spotkanie tajnej organizacji XCOM z tajemniczym wrogiem. Biuro, pełniące rolę ochrony Stanów Zjednoczonych przed Związkiem Radzieckim, musi znaleźć sposób na pokonanie nieznanego zagrożenia. Gracz wciela się w specjalnego agenta Williama Cartera, będzie kierował drużyną agentów i samemu brał udział w walce o przetrwanie ludzkości. Cała intryga będzie jednak prowadzona po cichu, aby uniknąć światowej paniki.

William Carter
The Bureau: XCOM Declassified będzie taktyczną strzelanką z perspektywy trzeciej osoby. Duży nacisk zostanie położony właśnie na element taktyczny a nasz bohater będzie mógł wchodzić w Battle Focus, który najprawdopodobniej ułatwi mu znajdywanie punktów strategicznych i alternatywnych wyjść z trudnych sytuacji.

Dla zainteresowanych – trailer:

Źródło: Informacja Prasowa

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.