Share This Post

Wieści z branży gier

Metal Gear Solid: The Legacy oficjalnie zapowiedziane!

MGS: Legacy

W internecie ostatnimi czasy huczało od plotek na temat nowej pozycji z osławionej już serii Metal Gear Solid. W końcu poznaliśmy oficjalne informacje i wiemy czym jest MGS: The Legacy Collection.

Odsłona lub kompilacja, jak kto woli, będzie zawierać wszystkie kanoniczne części sagi aż do części czwartej, co wygląda mniej więcej w ten sposób:

– Metal Gear Solid
– Metal Gear Solid: VR Missions
– Metal Gear Solid 2 HD
– Metal Gear Solid 3 HD (+ Metal Gear i Metal Gear 2 z MSX)
– Metal Gear Solid: Peace Walker HD
– Metal Gear Solid 4
– Jako dodatek w kompilacji znajdą się graficzne opowieści, których autorem jest Ashley Wood.

MGS: LegacyZdjęcie z twittera Hideo Kojimy

Na tę chwilę wiadomo, że kompilacja wyjdzie na konsolę PlayStation 3, a więcej informacji na ten temat dostaniemy w czerwcu bieżącego roku. Może to być świetna promocja przed premierą piątej odsłony gier autorstwa Hideo Kojimy, a zarazem nie lada gratka dla fanów przygód Snake’a.

Źródło: Joystiq

Niepoprawny pseudo-filozof pełny sprzeczności, wychowany przy muzyce i grach wideo. Od dobrych kilku lat patrzący z dumą na społeczeństwo które z dnia na dzień coraz bardziej się stacza, mający nadzieje że kiedyś to wszystko upadnie i pozostanie jedynie spokój. Dużo zawdzięcza rodzeństwu, dzięki któremu tak naprawdę miał dostęp do sprzętu typu Amiga, SNES czy chociażby PSOne z nowszej generacji. Sentymentalny miłośnik filmów i gier z gatunku grozy, utożsamiający się z mottem "Od słowa wszystko się zaczęło, od słowa zginie"