Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Prototyp Sega Pluto w rękach gracza

Sega Pluto

Zacznijmy od krótkiej historyjki. W 1995 roku do europejskich sklepów trafia konsola Sega Saturn. 18 lat później, 17 kwietnia 2013 w internecie pojawiają się zdjęcia konsoli “Sega Pluto” – prototypowej wersji Saturna z wbudowanym modemem Netlink o której nie słyszał wcześniej nikt.

Użytkownik “Super Magnetic” podający się za byłego pracownika Segi, autor fotografii, twierdzi, że istnieją tylko dwie takie konsole – jedna w jego kolekcji i jedna zaginiona. Sprzęt nigdy nie trafił do sprzedaży i nie został nawet oficjalnie ogłoszony. – Po ponad 14 latach zastanawiania się, zdecydowałem podzielić się częścią historii Segi z tymi, którzy docenią ją najbardziej. – pisze.

Sega Pluto

Sega Pluto, assemblergames.com

Fascynująca historia, prawda?

To dopiero początek! Dzień później w serwisie YouTube pojawia się film przedstawiający… uznawany za zaginiony, drugi prototyp urządzenia!

Użytkownik kidvid666, twórca filmu, kupił urządzenie parę lat temu na “targu rupieci” za symbolicznego dolara i nie miał zielonego pojęcia, że “Sega Saturn”, którą trzymał w dłoniach jest jednym z najrzadszych okazów “growej” historii wartym prawdopodobnie dziesiątki tysięcy dolarów.

Morał z tej historii jest prosty. Targi Rupieci uczynią ze mnie pewnego dnia milionera.

Źródło: Joystiq

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.