Share This Post

Zapowiedź

Remember Me – czyli Assassin’s Creed w przyszłości.

Remember Me – czyli Assassin’s Creed w przyszłości.

Remember Me – jedna z najbardziej oczekiwanych gier w tym roku. Capcom podczas Gamescom 2012 zaprezentował pierwsze, debiutanckie dzieło studia Dontnod Entertainment. Gra ta osadzona zostanie w cyberpunkowym świecie, w którym umysły i myśli ludzi stały się jawne. Dosłownie.

Akcja gry będzie toczyć się w roku 2084 w Paryżu zwanym teraz Neo-Paris. Technologia w tych czasach została na tyle rozwinięta, że pozwoliła na cyfryzację ludzkich wspomnień co powoduje, że stały się one celem handlarzy. Można je dowolnie zmieniać, usuwać czy modyfikować. Producentem tej technologii jest firma Memoreye. Takim praktykom sprzeciwia się organizacja Errorist, która zatrudnia najlepszych hakerów. My wcielamy się w Nilin, jedną z członkini Errorist. Posiada ona zdolność modyfikowania wspomnień poprzez specjalne urządzenie zamontowane na jej ręce. Bohaterkę poznajemy w momencie, w którym, z niewyjaśnionych przyczyn, utraciła pamięć. Jej głównym celem będzie odzyskanie utraconych wspomnień i znalezienie ludzi odpowiedzialnych za ten wypadek.

Prezentacja grafiki gry Remember Me

Akcję Remember Me będziemy obserwować zza pleców naszej bohaterki, a sama rozgrywka ma przypominać tę znaną z serii Assasin’s Creed. Nie zabraknie również elementów typowo skradankowych lub zręcznościowych, gdyż nasza postać (jak na „cyber-hakera” przystało) potrafi się nieźle wspinać, a gracją ruchów przebija nawet najlepszych Asasynów. Nilin będzie dostawała od członków Errorist zlecenia eliminacji kolejnych celów, czy to członków organizacji Memoreye, czy ludzi związanych z powstaniem technologi digitalizacji wspomnień. Twórcy gry nie wypowiadali się jeszcze na temat zadań pobocznych, jednak biorąc pod uwagę wielkość świata, po którym będziemy się poruszać – nie zapomną o jego wykorzystaniu, czy to w postaci znajdziek, czy dodatkowych misji. Oprócz kolejnych celów do wyeliminowania, na naszej drodze staną wszelkiego rodzaju przeciwnicy. Od zmodyfikowanych ludzi, po latające drony i wielkie roboty. System walki w grze został zaprojektowany w bardzo ciekawy sposób. Głównie bijemy się wręcz, jednak to, jak będziemy to robić, zależeć będzie tylko i wyłącznie od nas samych, gdyż gra pozwalać będzie na tworzenie własnych sekwencji ciosów, co pozwoli tym bardziej kreatywnym na stworzenie efektywnego i efektownego combosa, który powali na kolana nawet największego z wrogów. A tych będzie sporo, co obrazuje poniższy trailer:

Gra ma spory potencjał zarówno pod względem graficznym, jak i fabularnym. Premierę zapowiedziano na 7 czerwca br. Miejmy więc nadzieję, że debiut Dontnod Entertainment okaże się hitem roku 2013 i spełni wszystkie oczekiwania tych wszystkich, którzy czekają na tę produkcję z utęsknieniem.