Share This Post

Zapowiedź

Zapowiedź: The Last of Us

The Last of Us

Gra to typowy survival horror, który przeplatany z akcją i przygodówką tworzy ciekawą, wciągającą rozgrywkę. Jej akcja toczyć się będzie w przyszłości, 20 lat po tajemniczej infekcji, która zdziesiątkowała całą ludzkość. Większość ocalałych, zarówno ludzie jak i zwierzęta, zmieniła się w mutanty bez świadomości, polujące na żywe istoty. Ci, którzy przetrwali, nieustannie szukają pożywienia. Niestety, niektóre grupy ocalałych postanowiły walczyć o przetrwanie, formując gangi i zabijając tych, na których się natkną.

The Last of Us

My pokierujemy losami 40-letniego Joela – przemytnika narkotyków, który, w niewyjaśnionych okolicznościach, przeżył infekcję. Po drodze dołącza do nas Ellie – sierota, którą główny bohater postanowił się zaopiekować. Rola dziewczynki podczas wędrówek nie polega na zwykłym podążaniu za nami – pomaga nam podczas sekwencji zręcznościowych oraz typowo strzelankowych, dając nam wskazówki mogące ocalić naszą skórę.

The Last of Us

Seria Uncharted zdołała zaskoczyć nas mechaniką wspinania się oraz chowania za osłonami. Nie inaczej będzie w The Last of Us, system ten został dopracowany i zmodyfikowany, dodano wiele nowych animacji oraz ulepszono interakcję z otoczeniem. Sam silnik gry został wzbogacony o tak zwany “Balance of Power”. Jest to ulepszenie sztucznej inteligencji przeciwnika, które ma sprawiać, że nasi wrogowie będą faktycznie rozumnymi ludźmi. Mają oni szukać odpowiednich pozycji, w których będą mieli szanse wykiwać głównego bohatera, wykorzystując przewagę liczebną. Mają także zdawać sobie sprawę, że Joel to zabijaka. Kiedy tylko zorientują się, że ma on o wiele lepszy sprzęt od nich, zaczną kombinować z flankowaniem i rzucaniem granatów. Ma to pozwolić graczom wczuć się w atmosferę ciągłego zagrożenia, gdzie zdobycie dobrej pukawki nie gwarantuje koniecznie zwycięstwa.

The Last of Us

Jeżeli chodzi o naszych wrogów, Naughty Dog nie podaje dokładnej ilości przeciwników, ale miejmy nadzieję, że będzie ich sporo. Nie zabraknie także trybu multiplayer, który powinien sympatycznie urozmaicić zabawę.

Gra pojawi się 14 czerwca 2013 roku na konsolę Playstation 3.