Share This Post

Wieści z branży gier

Zunifikowany system dla graczy na Androidzie?

Android Police: Google planuje Androidowy odpowiednik Games Center?

Serwis Android Police rozebrał na części Googlowską aplikację MyGlass, która w przyszłości będzie obsługiwać futurystyczny gadżet Google Glass.

Android Police: Google planuje Androidowy odpowiednik Games Center?

Android Police: Google planuje Androidowy odpowiednik Games Center?


W jej wnętrzu, prócz standardowych komponentów odpowiedzialnych za działanie programu znaleziono również ślady wskazujące na to, że inżynierowie Google przez przypadek dołączyli do niej też… prototypowowe fragmenty kodu systemu „Google Play Services” – pakietu komponentów z którego korzystają aplikacje systemu Android.

Wśród plików odkryto nieogłoszone jeszcze wtyczki wskazujące na to, że Google pracuje nad zunifikowanym system do Androidowych gier. Jeżeli nic wam to nie mówi, prostym porównaniem mógłby być Androidowy odpowiednik Xbox Live, czy iOS-owego Game Center. Podejrzany folder „games” wewnątrz paczki MyGlass zawiera odniesienia do możliwości czatowania w czasie rzeczywistym, systemu osiągnięć, tabeli wyników, zaproszeń, a nawet szkieletu do budowania systemów multiplayer.

Oczywiście, dopóki autorzy nie potwierdzą oficjalnie wpadki, informacja pozostaje tylko garścią przypuszczeń, ale autorski system dla graczy Google’a mógłby sporo namieszać na rynku komórkowej rozrywki.

Źródło: androidpolice.com

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.