Share This Post

Wieści z branży gier

Camelot Unchained ufundowane na Kickstarterze

Camelot Unchained ufundowane na Kickstarterze

Dokładnie godzinę temu, na Kickstarterze ufundowany został projekt post-apokaliptycznej gry MMORPG od City State Entertainment i ich nowego dyrektora generalnego, Marka Jacobsa (odpowiedzialnego między innymi za Warhammer Online: Age of Reckoning). Jej tytuł to Camelot Unchained i osiągnęła minimalną kwotę 2 milionów dolarów, 20 godzin przed zakończeniem zbiórki. Przez ten potencjalnie krótki odcinek czasu zdążył zebrać jeszcze niecałe 233 tysiące.

photo-main

Camelot Unchained to ambitny projekt stworzenia gry MMORPG, „nie będącej kolejnym klonem WoWa”. Bazować będzie na systemie Realm versus Realm (znanym chociażby z Guild Wars 2), który został opracowany w 2001 przez właśnie Marka Jacobsa, przy okazji tworzenia Dark Age of Camelot. Rozwój postaci, fabuły i sposób narracji będzie zależny wyłącznie od RvR. PvE nie będzie powodować żadnych postępów.
Gra jest reklamowana jako „kontrrewolucyjna”, ponieważ ma zamiar sprzeciwić się aktualnie panującym trendom i nie płynąć razem z falą fenomenu World of Warcraft. Mają zamiar wyprodukować wymagający, oryginalny i absorbujący tytuł, który będzie czerpać odrobinę od legendarnych klasyków, ale jednocześnie dodaje mnóstwo kreatywnych rozwiązań od siebie.
Nie zostanie wykorzystana licencja F2P, Camelot Unchained będzie wymagał abonamentu, ale bez rozwiązań pokroju DRM. Premiera planowana jest na rok 2015 na platformę PC. Gra zostanie wydana w językach angielskim, francuskim i niemieckim.