Share This Post

Wieści z branży gier

Nowy, trwający 6 minut gameplay Watch Dogs

Nowy, trwający 6 minut gameplay Watch Dogs

 

W sieci pojawił się właśnie klip ukazujący rozgrywkę w nowej grze od Ubisoftu. Możemy zobaczyć na nim sposoby pozyskiwania zadania przed Aidena Pierce’a oraz możliwość wykonania go na różne sposoby. Zaprezentowano też widoki z różnych kamer, system kupowania przedmiotów i efektowną ucieczkę przed policją, a przede wszystkim mechanizmy reakcji otoczenia na nasze poczynania.

 

„Komputer kontroluje miasto, lecz kto kontroluje komputer?”

Starszy producent, Dominic Guay, podczas prezentacji dema w San Francisco opowiadał o projektowaniu gry, gdzie praktycznie każda jednostka posiada własne AI i nic nie jest oskryptowane, zarówno ucieczka przed policją jak i samo poruszanie się po świecie. Sprawia to, że gracze będą nieraz zmuszeni do improwizowania, a najbardziej zapadające w pamięć momenty rozgrywki będą stworzone praktycznie w całości wyłącznie przez nich samych, dlatego tak ważnym jest, by AI nie było oskryptowane. Dominic wspomniał, że ten sam pościg, ogrywany wielokrotnie, nigdy nie wyglądał tak samo.

Guay obiecał, że gracz, posiadając gadżety dostępne w grze, może zarówno zabić swój cel, jak i tylko go znokautować i oddać w ręce policji. Pościg z kolei może zostać zgubiony zarówno poprzez włączenie zapory drogowej, bądź zhakowanie sygnalizacji świetlnej. To zaś mogłoby jednak wywołać chaos wśród kierujących pojazdami NPC-ów i sprowokować tym samym różne, trudne do przewidzenia reakcje. Możliwości telefonu nie ograniczają się jednak tylko do pomocy podczas ucieczki, dzięki niemu możemy uzyskać dostęp do kamer zamontowanych w budynkach, zeskanować model laptopa leżący na biurku w pomieszczeniu i uzyskać dostęp do niego, i kryjących się w nim ewentualnych zadań. Możemy też uruchomić aplikację rozpoznającą muzykę, która w danym momencie jest odtwarzana w sklepie by później kupić ją za walutę dostępną w grze. Jeszcze inna pozwala nam wyświetlić neonową projekcję kosmitów, do których możemy strzelać z wirtualnej broni widocznej tylko dla nas. Tych i podobnych aplikacji będzie do ściągnięcia więcej, z czego nie wszystkie będą w świecie gry legalne.

Każda postać rzuca swój ‘wirtualny cień’, do którego możemy mieć dostęp z poziomu smartphone’a Pierce’a. Jak wspomina Kevin Shortt, główny projektant fabuły i scenarzysta, wszystko opiera się na założeniu mówiącym, że wszyscy są ze sobą w pewien cybernetyczny sposób połączeni. Prowadzi to do pytań „do czego to zmierza” i dalej, „czym to się skończy?”. Guay dodaje jeszcze, że świat i protagonista mają być zbalansowani i mieć realistyczny charakter; „Wydaje mi się, że graczom łatwiej utożsamić się z niedoskonałą postacią niż kimś jednoznacznie dobrym lub złym.”

Gra została zaplanowana na Xboksa 360, PC, Playstation 3 i 4 oraz Wii U. Na ulice Chicago gracze będą się mogli przenieść się 19 listopada.

Źródło: Polygon.com

Student filologii angielskiej z Krakowa. Przez 19 lat mieszkał w Nowej Hucie skąd wyniósł zarówno masę równie ciekawych i przerażających historii jak i kilka nieprzyjemnych nałogów, z których najlżejszym jest kawa. Miłośnik amerykańskich i brytyjskich seriali oraz filmów z pięknymi zdjęciami. Ma ambitne plany zostać kierowcą ciężarówek, lub lokomotyw na uchodźstwie w UK.