Share This Post

Wieści z branży gier

Podsumowanie Nintendo Direct z 17 maja 2013

nabbit

Właśnie zakończyło się Nintendo Direct. Trwało nieco ponad 20 minut, więc jak można było się spodziewać, Satoru Iwata nie zapowiedział zbyt wiele.

Na początku zobaczyliśmy trailer Mario and Sonic at the Olympic Winter Games. Można się spodziewać dużej ilości zimowych dyscyplin rozgrywanych przez maskotki Nintendo ze sterowaniem mocno przystosowanym do kontrolera Wii U. Iwata wychwalał szczegółowość grafiki.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że dzięki partnerstwu Nintendo z Segą, już wkrótce ujrzymy na 3DSie i Wii U Sonic: Lost World. Nie było nam jednak dane zobaczyć żadnego gameplayu.

Kolejne było Game & Wario, czyli zestaw minigierek opierających się na możliwościach kontrolera Wii U z Wario i przyjaciółmi w roli głównej. Będzie miało grafikę 2D i, jak to u Nintendo, stawia na pomysł.

Resident Evil: Revelations trafi na Wii U. Zobaczyliśmy nieco gameplayu, Satoru opowiedział nam o trybie „Infernal”, na którym będzie więcej, trudniejszych do pokonania przeciwników, w innych miejscach. Oprócz tego będzie można zostawiać notatki dla innych graczy na ekranie śmierci i przy bossach.

Fani Mario się zawiedli, bo zamiast tego otrzymamy grę z jego bratem – Luigim. A w zasadzie DLC, bo Super Luigi U będzie jedynie rozszerzeniem do Super Mario Bros. U. Oprócz nowej przygody, dostaniemy także nową grywalną postać – Nabbita, którego widać poniżej. Dodatek będzie do pobrania z eShopu, lecz chętni dostaną także okazję zakupienia go w pudełku.

nabbit

Na koniec Iwata opowiedział o Pikmin 3. Gra będzie mocno oparta o mechanizm przetrwania na obcej planecie, a funkcje kontrolera Wii U będą nam pomagały w zarządzaniu Pikminami. Dostaniemy 3 nowe postaci. Będzie kilka schematów sterowania, więc fani poprzednich części poczują się jak w domu.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.