Share This Post

Wieści z branży gier

Saints Row IV – udostępniono 7-minutowe wideo z rozgrywki!

Saints Row IV – udostępniono 7-minutowe wideo z rozgrywki!

Na targach PAX East udostępniono nam 7-minutowe wideo z najnowszej części Saints Row, całość została opatrzona komentarzem Jima Boona.

Absurdalne bronie, masywne pojazdy, mechy oraz walka z kosmitami! Produkcja zmierza w dziwnym kierunku, pokierujemy poczynaniami prezydenta USA, który przy pomocy wielkich pukawek, super mocy oraz wielu innych przedmiotów siejących zniszczenie spróbuje rozprawić się z wrogami miasta. Na dzień dzisiejszy gra bardziej przypomina produkcje o superbohaterach niż GTA w krzywym zwierciadle, głównie za sprawą mocy naszego protagonista, który potrafi latać, rzucać samochodami oraz biegać z zawrotną prędkością. Mimo tych kilku nowości wygląda na to, że producenci skupili się na rozwijaniu już istniejących funkcji, takich jak modernizacja broni, niż wprowadzaniu innowacji. Podczas całej prezentacji zauważyłem wiele rzeczy, które zostały żywcem wyciągnięte z poprzedniej części, takie jak elementy interfejsu czy niektóre modele budynków, na każdym kroku czuć recykling. Model jazdy oraz walki wyglądają identycznie jak te z poprzedniej części. Oby to były problemy wczesnej wersji gry, ponieważ na dzień dzisiejszy czwórka wygląda jak większy dodatek do Saints Row 3.

Po upadku THQ marka Saints Row oraz studio Voliton zostały wykupione przez Deep Silver. Premiera najnowszej części została wyznaczona na 23 sierpnia. Gra ukaże się na PlayStation 3, PC oraz Xboksie 360.