Share This Post

Wieści z branży gier

Wszystkie gry z PlayStation 4 również na PS Vita.

Wszystkie gry z PlayStation 4 również na PS Vita.

Shuhei Yoshida – szef Sony Computer Entertainment – za pośrednictwem Twittera potwierdził, że Sony będzie wymagało od twórców, aby wszystkie ich gry korzystały z funkcji Remote Play, wyjątkiem będą gry korzystające z PS4 Eye.

PlayStation 4
Jak tłumaczy Eurogamer – dzięki technologii Gaikai, którą rok temu zakupiło Sony za 380 mln. dolarów, możliwy będzie streaming obrazu i sterowania pomiędzy obiema konsolami. Obraz będzie skalowany do 960×544, a następnie przesłany przez wi-fi bezpośrednio do konsoli PS Vita, która wyświetli obraz i prześle z powrotem dane sterowania. Wszelkie obliczenia będzie wykonywać konsola stacjonarna, więc Vita nie będzie zbyt obciążona.

Sama opcja streamingu z konsoli stacjonarnej na przenośną nie jest zasadniczo nowością, bo była możliwa już na PSP i Vicie połączonymi z PS3, jednak nie zawsze działało to tak jak powinno, a mało która gra wykorzystywała ten system. W sytuacji, gdy praktycznie każda gra będzie zobligowana do korzystania z funkcji Remote Play, nie musimy się już martwić o to, że mama będzie chciała obejrzeć serial, a my będziemy musieli przerwać zabawę.

Źródło: Eurogamer