Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo Direct Mini (18.07.13)

Nintendo Direct Mini (18.07.13)

Nintendo po raz kolejny na żywo przekazało fanom na całym świecie informacje o swoich nadchodzących grach.

Bill Trinen z Nintendo zaczął od przybliżenia kilku nowości, jeśli chodzi o społecznościowy aspekt 3DSa. Później zobaczyliśy świetny trailer nadchodzącego już 11 sierpnia tego roku Mario & Luigi Dream Team, który zaskoczył na przykład walką z bossem rozgrywaną na konsoli obróconej o 90 stopni w lewo.

Ale na tym nadchodzące premiery się nie skończyły. Wspomniano o Pokekomach, które, jak już było wiadomo, nadejdą 12 października, oraz The Legend of Zelda: A Link Between Worlds i nowym Mario Party, które pojawią się w listopadzie.

Dalej przyszła pora na Wii U. Na początek obejrzeliśmy spory fragment gameplayu z Pikmin 3 i dowiedzieliśmy się, że ma pojawić się w sklepach 4 sierpnia. Później zobaczyliśmy trailer The Wonderful 101 – gry, która moim zdaniem zapowiada się strasznie ciekawie, dlatego też wrzucę link tylko do tego trailera dla osób, którym nie chce się oglądać całego zapisu streamu. Moim zdaniem warto.

Później było kilka przechwałek o ogromnej ilości premier, jakie będą miały miejsce jeszcze w tym roku, zapowiedź Duck Tales Remastered na Wii U oraz kilku pomniejszych gier.

Na koniec Nintendo zostawiło coś dla fanów klasyki – update Virtual Console na Wii U. Już teraz pojawił się w nim Earthbound ze SNES-a za 9.99 dolara. Dodatkowo, na stronie Earthbound zostanie udostępniony poradnik do gry, taki sam jak ten z okresu oryginalnej premiery gry, a w dodatku zoptymalizowany do przeglądania na padlecie Wii U.

A z informacji spoza Nintendo Direct wiemy, że do puli gier w 3DSowym Virtual Console ma dołączyć cała gama gier Sega 3D Classics, zawierająca takie tytuły: Altered Beast, Ecco the Dolphin, Galaxy Force, Shinobi, Sonic the Hedgehog, Space Harrier, Streets of Rage and Super Hang-On.

Źródło: joystiq.com

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.