Share This Post

Wieści z branży gier

Zmarł Ryan Davis, założyciel Giant Bomb

Ryan Davis

3 lipca 2013 roku zmarł Ryan Davis, jeden z najbardziej ikonicznych przedstawicieli „reporterstwa growego” i założyciel serwisu Giant Bomb. Miał 34 lata. O tragedii poinformowali dziś internautów jego redakcyjni koledzy.

Ryan Davis

W serwisie giantbomb.com pojawiła się krótka notka o niespodziewanej śmierci autora. Davis założył Giant Bomb wraz ze swoim współpracownikiem, Jeffem Gerstmannem, po odejściu z Gamespotu w 2008 roku. W wiadomości wystosowanej przez członków redakcji nie podano przyczyny śmierci Davisa. Niektórzy z was wiedzą, że całkiem niedawno Ryan ożenił się. W obliczu tragedii wielu z nas zapamięta go chociaż takim, jakim ostatnio go widzieliśmy: niezwykle szczęśliwym i […] oczekującym z gigantycznym uśmiechem na ustach na nadciągającą przygodę. – czytamy w notatce.

Gracze zawdzięczają Davisowi i jego ekipie stworzenie największej internetowej bazy danych informacji o tematyce gier wideo – systemu, który jest dziś podstawą tysięcy portali www, w tym Bazy Gier arhn.eu.

Nasza redakcja składa szczere kondolencje rodzinie Ryana. Bez jego ciężkiej pracy arhn.eu nie istniałoby w takiej formie.

Zdjęcie i źródło informacji: Giant Bomb

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.