Share This Post

Wieści z branży gier

GTA V: przewodnik turystyczny po Los Santos, DLC, wersja PC jesienią?

GTA V: przewodnik turystyczny po Los Santos, DLC, wersja PC jesienią?

Do premiery gry coraz bliżej, więc w sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nadchodzącego GTA. Jest też nadzieja dla pecetowców – pracownik NVIDII powiedział nieco za dużo…

Przewodnik po regionie

Na oficjalnej stronie gry pojawił się interaktywny przewodnik po Los Santos i Hrabstwie Blaine. Możemy znaleźć w nim mnóstwo informacji: od przedstawienia modeli samochodów oraz możliwości ich tuningu, nieruchomości i ubrań do kupienia, czy ludzi do „sprzątnięcia”, po informacje o służbie zdrowia, polityce, czy atrakcjach turystycznych.

Przewodnik jest dostępny tutaj. Jego nowe (jeszcze nieaktywne) sekcje będą dodawane w kolejnych dniach.

DLC z blokadą

Rockstar potwierdził, że do GTA V otrzyma dodatkową, płatną zawartość do pobrania (DLC). Dodatki takie będą jednak miały blokadę regionalną – będzie można ich użyć tylko w regionie zakupu. Strona firmy ze wsparciem technicznym radzi, by kupować i grać w gry przeznaczone dla kraju, w jakim żyje gracz, by uniknąć problemów z kompatybilnością DLC i bonusów dla zamówień przedpremierowych.

Dla przykładu: płyta z GTA V dla Ameryki Północnej (kod na grzbiecie pudełka: BLUS31156), płyta z GTA V dla Japonii (kod na grzbiecie pudełka: BLJM61019), czy wydanie dla Azji (kod na grzbiecie pudełka: BLAS 50639 (Singapur, Hong Kong, Tajwan), BLKS20442 (Korea) zadziałają z europejską wersją konsoli PlayStation 3.

Jednak, jeśli mieszkasz w Europie (gdzie kod na pudełku to: BLES01807), prawdopodobnie posiadasz europejskie konto PSN i nie będziesz mógł wykorzystać kodu na pre-order przeznaczonego dla USA, które jest niekompatybilne z europejskim wydaniem i będziesz mógł pobrać tylko DLC dla Regionu 2 (Europa).

Strona wsparcia technicznego Rockstar

GTA V dla PC?

Podczas spotkania inwestorów, Chris Evendon, starszy dyrektor ds. relacji z inwestorami w NVIDIA, wśród tytułów, które mają pojawić się jesienią i skłonić graczy do ulepszenia swoich maszyn, wymienił m.in. GTA V. Firma szybko sprostowała tę informację. W oficjalnym stanowisku czytamy:

NVIDIA nie posiada żadnych informacji o możliwym wydaniu wersji Grand Theft Auto dla komputerów PC, czy o jej dostępności. Szczerze żałujemy tej pomyłki.

Nowe zrzuty ekranu                                                                                                        

Na pocieszenie, garść nowych screenów, które pojawiły się na oficjalnej stronie gry.

gta1 gta2 gta3 gta4 gta5 gta6 gta7 gta8 gta9 gta10 gta11 gta12 Źródła: 1,2,3