Share This Post

Wieści z branży gier

Ujawniono nowy dodatek do Diablo 3

Blizzard Logo

Oficjalny pierwszy dzień Gamescomu rozpoczął się konferencją Blizzard Entertainment. Niestety była ona zamknięta i niestreamowana, ale informacje z niej już ujrzały światło dziennie – nadchodzi nowy dodatek do Diablo 3.

Tytuł dodatku nosi nazwę Diablo 3: Reaper of Souls. Historia w nim zawarta skupi się na zostawionym przed Diablo Kamieniu Dusz i Malthaelu – aniele, który stał się teraz Aniołem Śmierci (ang. Angel of Death), zagrażając przy tym ludzkości. Rozgrywka ma być o wiele mroczniejsza od tej z podstawki, co jest zgodne z życzeniami graczy.

W związku z dodaniem powyższej historii twórcy zapowiedzieli nowy akt i nową lokację w grze. Przyjdzie nam poruszać się po gotyckim mieście Westermarch, jednak aby to jeszcze bardziej uprzyjemnić, dodano nam nową klasę – Crusader. Będzie to postać z jednej strony podobna do Paladyna z drugiej odsłony gry, ale na pewno nie pod względem stylu walki, przedstawiciele Blizzarda określili go jako „ludzką maszynę do zabijania”.

Dodatek przyniesie również zmiany w systemie doświadczenia. Wszystkie postacie będą mogły osiągnąć 70 poziom, co wiąże się z dodaniem nowych umiejętności aktywnych i pasywnych do każdej z klas. Z kolei system poziomów mistrzowskich (ang. paragon level) będzie miał zniesione ograniczenie maksymalnego możliwego poziomu.

Blizzard chce też poprawić problemy, o których gracze mówią prawie od samego początku istnienia Diablo 3 na rynku. Zmieniony zostanie system wypadania przedmiotów. Dzięki tzw. Loot 2.0 ma w trakcie gry wypadać mniej rzeczy, ale mają być one o wiele bardziej pasujące dla naszej postaci. Zwiększone będzie również znaczenie legend, a żeby jeszcze bardziej usprawnić całość w grze pojawi się nowa rzemieślniczka – Mystic. Przekształci ona statystyki przedmiotu na bardziej pasujące do klasy bohatera, coś na wzór podobnego systemu z World of Warcraft.

Zaprojektowano też nowy rodzaj endgame’u – Loot Runs. Będzie to losowo generowany loch z losowymi przeciwnikami, pogodą i końcowym bossem. Gracze będą mogli tam szybko zdobywać nowy ekwipunek. Jedną taką rozgrywkę zaplanowano na 15-20 minut.

Teraz pewnie chcielibyście tylko wiedzieć, kiedy dodatek trafi w wasze ręce? Niestety Blizzard odszedł od tradycji z Hearthstorne’a i wrócił do starego „When it’s done”. A na osłodę podrzucam jeszcze drobny fragment gameplayu:

[Aktualizacja 15:30]

Należy pamiętać, że jest to wczesna wersja gry, znając twórców, zmianom może ulec wszystko. Na teraz można odnieść wrażenie, że Crusader będzie pod względem mechaniki podobny do Barbarzyńcy.

Przy okazji ujawniono też szczegóły dotyczące nowych możliwości w systemie poziomów mistrzowskich. Będą one globalne dla wszystkich bohaterów, pozwolą też na własną decyzję, którą z umiejętności chcemy podnieść. Aktualnie zdobyte już poziomy zostaną przeniesione wprost do nowego systemu, przy tym, jeśli kilku różnych bohaterów ma już paragony, to będą one sumowane (źródłem jest twitter Community Managera Diablo 3; 1,2,3).

[Aktualizacja 15:50]

W międzyczasie wystartowała oficjalna polska strona dotycząca dodatku. Znalazły się tam filmy, screnny, szkice oraz wygląd obu płci w nowej klasie. Oficjalna strona Diablo3: Reaper of Souls.

[Aktualizacja 16:10]

Niemiecki serwis Arreat.de opublikował nieoficjalne screeny z konferencji Blizzarda. Można na nich zobaczyć między innymi cztery nowe typy przeciwników wraz z opisem oraz opisy nowych przedmiotów legendarnych i zmiany w starych. A wszystko znajduje się tutaj.

[Aktualizacja 16:50]

Polski Community Manager wypowiedział się na oficjalnym forum gry, iż zmiany w systemach gry będą dostępne także dla osób, które nie kupią dodatku. Dokładna wypowiedź tutaj.

[Aktualizacja 18:40]

W serwisie Wikimedia Commons pojawiły się zdjęcia z targów Gamescom, na jednym z nich można odnaleźć zdjęcie stoiska Blizzarda, gdzie można zagrać w demo nowego dodatku.

Diablo 3- Reaper of Souls and Xbox Diablo 3 edition booths - Gamescom 2013
Zdjęcie zrobione przez naszego czytelnika Hołek na licencji CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) w Wikimedia Commons.

Źródło: CD-Action, Eurogamer