Share This Post

Wieści z branży gier

[UPDATE] Nintendo Direct – 07.08.13

[UPDATE] Nintendo Direct – 07.08.13

Już dziś o godzinie 16:00 rozpocznie się Nintendo Direct, podczas którego jak zwykle zobaczymy kilka nadchodzących gier i posłuchamy nienagannego angielskiego. A oto stream:Video streaming by Ustream

Zobaczyliśmy między innymi Rayman Legends i jego świetne, dotykowe opcje.

Oprócz tego Satoru Iwata opowiedział nieco o nowym The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Zwrócił uwagę na obecność dwóch różnych światów – jednego znanego z A Link to the Past, oraz całkiem nowego, mroczniejszego.
A żeby nikt nie mógł powiedzieć, że „za mało Zeldy”, wspomniał zaraz po tym o The Legend of Zelda: The Wind Waker HD. Według Iwaty edycja HD będzie sprawiała wrażenie, jakbyśmy grali w coś zupełnie nowego. Wspomniał również, że Wind Waker ma miejsce kilka miesięcy przed The Phantom Hourglass na DSa. Ciekawostka.

Później zostaliśmy uraczeni kilkoma screenami z Luigim, prosto z nowego Super Smash Brothers. W końcu to jego rok, nie mogło go zabraknąć.

Ruszyła Animal Crossing Series Community – społeczność Miiverse, która ma posłużyć graczom, którzy lubią się chwalić swoimi sukcesami w wirtualnym świecie tej gry.

A żeby nie było nam mało Animal Crossing, Iwata zaprosił nas do Animal Crossing Plaza na Wii U – miejsca, w którym można sobie pobiegać, obejrzeć zdjęcia innych graczy oraz wrzucić swoje.

A potem przeszliśmy do wiadomości tylko do Europejczyków:

Jeśli do 7 września zarejestrujecie Animal Crossing: New Leaf w Klubie Nintendo, dostaniecie kod dla swojego kolegi, dzięki któremu, po zarejestrowaniu swojej nowej konsoli 3DS XL, będzie on mógł pobrać darmową, cyfrową kopię gry. Więcej szczegółów tutaj.

Już 15 sierpnia w eShopie pojawi się Pokemon Rumble U.

KORG M01D to program do tworzenia plików MIDI – coś dla miłośników komponowania muzyki. Pojawi się jesienią.

A dla fanów klasyki – w Virtual Console na 3DSie pojawi się Super Mario Bros. 2

Steampunk meets the Wild West pojawi się w eShopie na 3DSie tuż po tym streamie.

Professor Layton and The Azran Legacy

Na początku 2014 roku pojawi się Professor Layton vs. Ace Attorney.

A już w ten piątek, prawdopodobnie o godzinie 17, szykuje się kolejny Nintendo Direct, specjalnie dla The Wonderful 101.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.