Share This Post

Wieści z branży gier

Nintendo wciąż nie zarabia na Wii U

Wii U

Opublikowane niedawno sprawozdanie finansowe spółki nie napawa optymizmem. Sprzedaż nowej konsoli jest bardzo niska i nijak ma się do planów producenta. W dodatku każde sprzedane Wii U powiększa straty firmy.

Wii U

Nintendo zamierza sprzedać 9 milionów tych urządzeń do marca 2014. To bardzo optymistyczne plany. Nową konsolę przegoniła nawet starsza siostra – Wii, której sprzedano o 50 000 egzemplarzy więcej (160 000 sztuk Wii U do 210 000 sztuk Wii) w ostatnim kwartale.

Ponadto, w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry, pracownik Nintendo stwierdził, że firma traci na każdym sprzedanym Wii U. Podobno ten fakt miał duży wpływ na ponad 36 miliardów jenów straty operacyjnej firmy w ostatnim roku fiskalnym (do marca 2013).

Kolejne złe wiadomości dla Nintendo to bardzo małe zainteresowanie Wii U ze strony wydawców gier oraz sprzedawców. Trudno byłoby więc liczyć na obniżkę cen tej konsoli w najbliższej przyszłości. Doświadczenie pokazuje jednak, że Nintendo potrafi zaskoczyć analityków i znacznie  obniżyć ceny swoich produktów. Było tak w 2011 roku, gdy firma obniżyła ceny 3DSa, co znacząco poprawiło wyniki sprzedaży konsoli.

Źródła: GamesIndustry, Nintendo