Share This Post

Gamescom 2013

Podsumowanie konferencji EA z Gamescom 2013

Logo EA

Konferencja zaczęła się punktualnie o godzinie 16. Już z pierwszych obrazów wyświetlanych na ekranie domyślać sie można było, jakie gry są dla EA najważniejsze. Kilkusekundowe migawki z między innymi Plants vs. Zombies: Garden Warfare, Battlefield 4, The Sims 4 czy NFS: Rivals otworzyły konferencję.

Na pierwszy ogień poszedł zwiastun, którego dominującym kolorem był zielony. Domyślacie się, co to mogło być? Nic innego, niż The Sims 4. EA zadecydowało się zaprezentować czwartą część Simsów na targach w Kolonii, ponieważ wielka część społeczności mieszka właśnie w Europie. Zobaczyliśmy nowe możliwości budowy, nowe, ulepszone opcje edycji zachowań, stylów i wyglądów naszych Simów. więcej informacji znajdziecie w tym newsie, przygotowanym przez Ymira. Fragment gameplayu:
Klik!

Następnie na scenie pojawili się dwaj panowie w koszulkach Command & Conquer. Zaprosili na scenę kolejnych dwóch panów, którzy zasiedli do przygotowanych komputerów i rozpoczęli walkę w Command & Conquer. Grać będzie można samemu, jak i w kooperacji.
Klik!

Frank Gibeau zapowiedział Dragon Age Inquisition, RPG stojące na silniku Battlefielda 4, Frostbite 3. Dziennik deweloperów:
Klik!

Brian Lindley, producent Plants vs Zombies: Garden Warfare, pojawił sie na scenie. Zapowiedział zwiastun, co ważne, jest on w 100% nagrany na silniku gry. Film prezentuje występujące w grze klasy nieumarłych. Zapowiada się na przeładowaną humorem i zwariowaną akcją produkcję. Premiera najpierw na XBO i X360, już wiosną 2014. Dodatkowo, zapowiedziany został “boss mode”, czyli tryb dowódcy, ekskluzywny dla Xbox One.

Dziś rano pisaliśmy o tym, że Peggle 2 bedzie tytułem ekskluzywnym Xbox One. Teraz zobaczyliśmy również fragmenty gameplayu.
Klik!

Panowie z EA Sports zapowiedzieli UFC na wiosnę 2014, pojawi sie na Xbox One i PS4. Pokazano nagrania z wersji pre-alfa gry.

Marcus Nilsson – szef projektu Need for Speed: Rivals zapowiedział wielkie zmiany w mechanice serii NfS. Pojawi się nowa klasa: Undercover Cop.
Klik!
Dodane zostału również olbrzymie możliwości personalizacji naszych wozów. Gameplay: Klik!

Czas na Titanfall! A dokładnie kilka minut wyładowanego po brzegi akcją gameplayu. Nie dostaliśmy żadnych konkretów na temat premiery gry, ani dostępnych trybów

Zanim przedstawiciele EA Sports pokazali Fifę 14, zapowiedzieli darmową, po raz pierwszy, Fifę na urządzenia mobilne.

We Are Fifa 14 – takim hasłem reklamuje się nowa odsłona Fify. Co dokładnie zobaczyliśmy na trailerze? Nic szczególnie nowego. Piękna grafika na całkiem świeżym (widać niektórych graczy już po transferach) filmie z lektorem o niskim głosie. Ale to nie wszystko. Najnowsza Fifa będzie zawierała 33 licencjonowane ligi i 600 klubów. Z ciekawostek, oprócz ogólnych ulepszeń znanych z 13 trybów, postępy z takich funkcji jak Fifa Ultimate Team będą mogły zostać przesłane do gry na nowej generacji konsol. A skoro już o FUT mówimy, pojawią się w nim karty “Legends” – jak sama nazwa wskazuje, będą to najlepsi gracze z minionych lat.

Nie zabrakło też całej listy przechwałek: “żyjący świat”, “interakcje z chłopcami do podawania piłek”, “setki kątów kamery do oglądania powtórek”. Można pomyśleć, że to klasyczne przesadzanie, ale pokazany zaraz po nich trailer, o ile nie jest zbyt podkręcony, daje nadzieje na bardzo realistyczną symulację prawdziwego meczu.
Klik!

A teraz coś, na co większość z nas czekała od samego początku – Battlefield 4. Otwarta beta pojawi się w październiku. 64 graczy, 2 dowódców, a to wszystko w stałych 60 klatkach na sekundę – tak wygląda Battlefield 4 na konsolach przyszłej generacji. Zwiastun pokazuje wielkie możliwości interakcji ze środowiskiem, między innymi zamykanie bram, czy uruchamianie blokad dla pojazdów.

Battlefield 4 Premium zapewni subskrybentom wczesny dostęp do nowych trybów gry, broni i pojazdów. Zapowiedziane zostało przynajmniej 5 paczek map. Pokazano również nową, nieujawnioną dotąd mapę. Gra pojawi się 31 października na PC i konsolach obecnej generacji, a niedługo później na Xbox One i PS4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>