Share This Post

Wieści z branży gier

Premiera nowego Wolfensteina przesunięta

Premiera nowego Wolfensteina przesunięta

 

Pete Hines z firmy Bethesda (wydawcy gry) poinformował, że premiera kolejnej części serii Wolfenstein – The New Order – odbędzie się w 2014 roku. Wiadomość dotyczy wszystkich platform.

Hines umieścił na Twitterze wpis, w którym informuje o przesunięciu daty premiery. Uważa, że gra wymaga dodatkowego czasu na dopracowanie wszystkich elementów. Ponadto w wywiadzie dla serwisu Polygon stwierdził, że dodatkowym utrudnieniem dla deweloperów jest konieczność tworzenia gry dla obecnej generacji konsol oraz dla next-genów. Hines przekonywał, że to dwa całkowicie różne „światy”.33173_2_11

Wolfenstein nie ma być zwykłym shooterem. Oprócz strzelania, w grze będą momenty, gdy trzeba będzie przesiąść się do pojazdu czy skradać się. Nie zabraknie elementów fabularnych i interesującej historii. Według pracownika Bethesdy każdy z elementów musi być odpowiednio dopracowany i lepiej później wydać grę, niż spieszyć się i oddać w ręce graczy niedokończony produkt.

To ma być najlepsza gra z serii Wolfenstein, jaka kiedykolwiek powstała i nie można iść na skróty. Nie będzie miała takiej wymowy historycznej, jak Wolfenstein 3D, ale wciąż może być lepszą grą.

Pete Hines – Bethesda

Pierwotnie Wolfenstein: The New Order miał zadebiutować po koniec roku. Gra ma się ukazać w wersjach dla starej (PlayStation 3, Xbox 360) oraz nowej (PlayStation 4, Xbox One) generacji konsol i na komputerach PC.

Źródło: Polygon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>