Share This Post

Wieści z branży gier

Przegląd nowinek z Gamescom 2013 #1 [22.08.2013]

Przegląd nowinek z Gamescom 2013 #1 [22.08.2013]

Minął pierwszy dzień Gamescomu. A w zasadzie pierwszy otwarty dla większej publiczności. Co pokazali nam dzisiaj deweloperzy? Zapraszamy do codziennego przeglądu trailerów i nowinek z Gamescom.

Ubisoft zaprezentował dziś światu nowy zwiastu Assassin’s Creed IV: Black Flag. Prezentuje rewolucje w systemie walki (a w zasadzie jej brak) oraz nowości dotyczące cichych zabójstw (tych też jak na lekarstwo). Zobaczcie zresztą sami:

90 sekund z Need for Speed Rivals z komentarzem pewnego Niemca, który bardzo próbuje nas przekonać, że nowy NfS będzie warty uwagi. Wsparcie helikoptera, impulsy elektromagnetyczne, wyścigi, pościgi… Brzmi trochę jak Need for Speed: Hot Pursuit, nieprawdaż? Z góry przepraszam za język niemiecki:

A jeśli te półtorej minuty przekonało was do kupna nowego NfS-a, EA przygotowało krótki film przedstawiający bonusowe treści, jakie dostaniecie zamawiając Cyfrową Edycję Specjalną gry.

Zostając w temacie samochodówek. 2K opublikowało dzisiaj dzienniczek deweloperów ze studia Lucid, które pracuje obecnie nad 2K Drive. Czym jest 2K Drive? Jak reklamują to sami twórcy, “Konsolowa jakość wyścigów – wkrótce na iOS”.

Nie macie dość aut? To dobrze, bo mamy jeszcze jedną nowinę. Jako że Sony postanowiło wypuścić na razie Gran Turismo 6 jedynie na PS3 (premiera na PS4 ma być, ale bez konkretnego terminu), to pierwszą grą wyścigową, która pojawi się na PlayStation 4 będzie DriveClub, którego najnowszy zwiastun jasno pokazuje, że gra mocno skupi się na aspekcie społecznościowym. “Ścigajcie się razem – wygrywajcie razem” – taki przekaz płynie z poniższego zwiastuna.

EA popisało się także przedstawieniem funkcji Levolution w Battlefield 4. Widzieliśmy już wcześniej wywołujący opad szczęki film z walącym się wieżowcem w Szanghaju, ale teraz widzimy, że możliwości zmieniania wyglądu map podczas walki będzie o wiele więcej. Zobaczcie sami:

A dla fanów pola bitwy w nieco innej formule Elektronicy zgotowali zwiastun kampanii w nadchodzącym w 2014 roku Command & Conquer.

To nie jedyna strategia, jaką dzisiaj nam pokazano. Age of Wonders 3 to mieszanka strategii turowej z RPG w świecie fantasy. Pokazano aż dziesięciominutowy fragment gameplayu z kometarzem jednego z twórców, w którym możemy przyjrzeć się jednej z klas – Drednought.

Mimo że Fez 2 prawdopodobnie nigdy już nie powstanie, w żaden sposób nie przeszkadza to w stworzeniu portu “jedynki” na konsole Sony. Tak więc Fez trafi na PS3, PS4 i PS Vita. Oto trailer.

Angry Birds Star Wars nie tylko trafi chyba na każdą możliwą konsolę, ale dodatkowo dostanie tryb multiplayer. Nie zapowiada się, żeby ta opcja miała diametralnie wpłynąć na rozgrywkę – ot, będzie można wystrzeliwać ptaki na zmianę z kolegą lub porównywać wyniki z innymi. Oto trailer tej funkcji: klik!

Kosmos. Jest ogromny. Twórcy X Rebirth zdają się to rozumieć, bo w swoim trailerze pokazują nam właśnie tę jego cechę. Walki statków kosmicznych na ogromną skalę, ogromne wybuchy, ogromne stacje kosmiczne i wiele więcej możemy zobaczyć na tym trailerze gry:

A teraz coś tak klasycznego, że bardziej się nie da – Broken Sword: the Serpent’s Curse. Po pierwsze, gra trafi na PS Vitę, co zdaje się być całkiem mądrą decyzją, biorąc pod uwagę specyfikę gier przygodowych i możliwości dotykowego ekranu kieszonsolki Sony. Po drugie, dostaliśmy trailer z wersji alpha gry. Może i nie powala i widać, że gra potrzebuje jeszcze nieco szlifu, ale warto się mu przyjrzeć.

Konami zaprezentowało aż siedem minut gameplayu z komentarzem z Castlevania: Lords of Shadow.

Jedna z większych niespodzianek Targów E3 – Tom Clancy’s The Division doczekał się trailera prezentującego fragmenty gameplayu.

A na koniec coś tak dziwnego i niepokojącego, że poważnie zastanawiałem się, czy Wam to pokazać. Trailer The Binding of Isaac: Rebirth: