Share This Post

Wieści z branży gier

800 milionów dolarów w jeden dzień? Dla Rockstara to nie problem.

Grand theft auto 5

Najnowsza część serii Grand Theft Auto osiągnęła ogromny sukces. Świadczą o tym nie tylko wysokie oceny wystawiane przez recenzentów, czy ciepłe przyjęcie przez graczy, ale również rewelacyjne wyniki sprzedaży.

811-1280

Take-Two Interactive Software ogłosiło dziś, że GTA V osiągnęło najwyższy w historii wynik sprzedaży spośród wszystkich tytułów firmy. Szacuje się, że gra rozeszła się w ciągu pierwszego dnia sprzedaży w liczbie około 13-14 milionów kopii. To wynik znacznie powyżej oczekiwań analityków. Dla porównania: w ciągu pierwszego roku sprzedaży GTA IV osiągnięto wynik nieco poniżej 13 milionów egzemplarzy. Warto wspomnieć, że najnowszy produkt Rockstara nie zadebiutował nawet jeszcze w Japonii i Brazylii.

Wszyscy w Take-Two jesteśmy podekscytowani początkową reakcją na Grand Theft Auto V.

Po raz kolejny zespół z Rockstar Games przeszedł sam siebie, ustalając nowe standardy kreatywności, innowacji i doskonałości w swojej branży.

Strauss Zelnick – dyrektor generalny Take-Two

Gracze niezwykle chętnie uczestniczyli w nocnej premierze gry. W samych Stanach Zjednoczonych ponad 8300 sklepów zostało otwartych po północy, by jak najszybciej zaopatrzyć fanów serii w kolejną z części.

Jak widać, Take-Two opłaciło się uczynić GTA V najdroższą grą w historii, gdyż zainwestowana w nią kwota już pierwszego dnia zwróciła się z ogromną nawiązką.

Źródła: Joystiq, Reuters