Share This Post

Wieści z branży gier

Podsumowanie konferencji Sony na Tokyo Game Show

New PlayStation Vita

Najważniejsze informacje, które wypłynęły dzisiaj na konferencji prasowej Sony.

Nowa konsolka – PlayStation Vita TV – pozwalająca m.in. na streamowanie gier z PS4 oraz ogrywanie tytułów z Vity na telewizorze. Więcej o niej można poczytać tutaj.

Redesign Playstation Vity. 10 października w Japonii premierę będzie miała nowa wersja tej kieszonsolki. Dostępna w sześciu różnych kolorach 20% cieńsza i 15% lżejsza. W miejscu starego ekranu OLED pojawić się ma 5-calowy ekran LCD, a żywotność baterii ma zostać zwiększona o godzinę. Wszystko to za około 190$

Data premiery PS4 w Japonii została zapowiedziana na 22 lutego 2014 roku.

W ten sam dzień na PS4 rozpocznie się beta gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, a światło dzienne ujrzy pełna wersja Yakuzy Restoration na PS3, PS4 i PS Vitę.

Ponadto zapowiedziano takie tytuły jak:

Phantasy Star Nova i Soul Sacrifice Delta – Na PS Vitę w 2014 r.
Lily Bergamo – nowa, 'ekstremalna’ gra akcji od Sudy51 – PS4 w 2014 r.
Deepdown na PS4 od Capcomu
Natural Doctrine na PS Vitę 14 listopada

Student filologii angielskiej z Krakowa. Przez 19 lat mieszkał w Nowej Hucie skąd wyniósł zarówno masę równie ciekawych i przerażających historii jak i kilka nieprzyjemnych nałogów, z których najlżejszym jest kawa. Miłośnik amerykańskich i brytyjskich seriali oraz filmów z pięknymi zdjęciami. Ma ambitne plany zostać kierowcą ciężarówek, lub lokomotyw na uchodźstwie w UK.