Share This Post

Wieści z branży gier

Ratchet: Gladiator nareszcie w HD w Europie

Ratchet: Gladiator nareszcie w HD w Europie

W zeszłym roku miała miejsce premiera przygotowanej przez Idol Minds kolekcji The Ratchet and Clank Trilogy na PS3. Już wtedy mówiło się o prawdopodobnym podciągnięciu do HD ostatniej pełnoprawnej części serii z PS2 do HD, ale w Europie pojawia się dopiero dzisiaj.
W międzyczasie Insomniac Games zdążyło obiecać fanom zasmuconym opóźnioną premierą Ratchet and Clank: Załoga Q na PS Vitę darmową kopię Gladiatora po jego premierze. A później nastąpiła cisza, bo mimo że edycja HD pojawiła się w amerykańskim PSS, w Europie nic nie było wiadomo. Dzisiaj, po 5 miesiącach obsuwy – nareszcie jest!

ratchet gladiator

Za cenę 59 złotych możecie więc zakupić w naszym europejskim PS Storze Ratchet: Gladiator HD. Nie wiadomo dokładnie co się stanie z obiecanymi kodami na darmową grę. Teoretycznie, jeśli zakupiliście i odpaliliście Ratchet and Clank: Załoga Q na PS3 między 30 listopada 2012 a 21 maja 2013 roku, powinniście wkrótce dostać emaila z taką kopią. Na chwilę obecną zdaje się, że nie zaczęto ich jeszcze rozsyłać.

UPDATE: Pierwsi gracze dostali już mejle z kodami. Prawdopodobnie wkrótce dostaną je wszyscy oczekujący.

A jako że śledzę tę reedycję od dnia jej zapowiedzi, z dziennikarskiego obowiązku muszę przestrzec wszystkich tych, którzy myślą o rzuceniu się na grę bez namysłu. Bazując na doniesieniach amerykańskich fanów pragnę zaalarmować, że reedycja jest mocno niedopracowana, klatkuje, pojawiają się dziwne glitche, a nawet rzekomo wycina funkcję czteroosobowego split-screenu, który tak zachwalali gracze z PS2. Nie udało mi się ustalić czy wersja europejska w jakikolwiek sposób naprawia wspomniane wady. A dodatkowo, jako że w amerykańskim PSS gra kosztuje zaledwie 10 dolarów (jakieś 30 złotych), jest dodatkowo zdecydowanie zbyt droga. Smutne.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>