Share This Post

Wieści z branży gier

Valve przedstawia SteamOS

SteamOS icon

Od kilku dni pod tym linkiem trwało odliczanie do jakiegoś wielkiego ogłoszenia. Właśnie dobiegło ono końca i już wiemy – tajemniczy Steam Livingroom to… nowy system operacyjny.

Steam Living Room

SteamOS ma być specjalnym systemem operacyjnym przeznaczonym do korzystania w pokoju dziennym. Pozwoli na znacznie wygodniejsze korzystanie ze sklepu jak i społeczności platformy oraz wprowadza szereg nowych opcji, które mają przypaść do gustu każdemu członkowi rodziny. Twórcy chwalą się również znacznie zwiększoną wydajnością, a także dostępem do już posiadanych gier na systemie Windows lub Mac.

Nowości wchodzące w życie wraz z SteamOS mają skupiać się na tytułowym pokoju dziennym. By zwiększyć komfort zabawy na dużym ekranie, twórcy proponują nam między innymi strumieniowanie gier z komputera na telewizor poprzez sieć domową oraz dzielenie się grami, o czym było głośno już wcześniej. Oprócz tego ma zaoferować nam dostęp do muzyki, filmów i telewizji, a także specjalnie „opcje rodzinne”, które mają pozwolić rodzicom na kontrolowanie w co grają ich pociechy.

Jest to zaledwie jedna z trzech aktualizacji, mających dostarczyć nam informacji. Po upływie najbliższych 48 godzin spodziewać możemy się następnych, które przyniosą kolejne szczegóły dotyczące usługi.

Więcej informacji znaleźć można na stronie platformy Steam.

Źródło: store.steampowered.com

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.