Share This Post

Wieści z branży gier

Podsumowanie Pokémon Direct

Pokémon Direct

Nintendo opublikowało dziś drugi materiał z serii „Pokémon Direct” zdradzający nowe szczegóły dotyczące nadchodzących gier tego uniwersum, a także zewnętrznych aplikacji z którymi będą one współpracować.

Cała prezentacji była skupiona na nadchodzącej nowej odsłonie Pokémonów, która ma się ukazać już za miesiąc. Ogłoszono przy tym kilka naprawdę interesujących informacji. Panowie Satoru Iwata, Junichi Masuda oraz Tsunekazu Ishihara przedstawili w skrócie historię serii gier wraz z kolejnymi generacjami kieszonsolek, opowiadając przy tym, co zmieniało się w kolejnych wersjach. W ten system narracji wpletli informacje dotyczące nadchodzących X i Y.

Przede wszystkim po raz pierwszy w historii ma się pojawić możliwość przetrzymywania stworków (do 3000, 100 boksów) w sieci, a usługa ta ma się nazywać Pokémon Bank. Pozwoli ona na posiadanie większej ich liczby, niż byłoby to możliwe w samej kieszonsolce. Dodatkowo przy pomocy specjalnego Poké Transportera da się przesyłać Pokémony z Black/White i Black 2/White 2 do usługi sieciowej, a tym samym przenosić je do nadchodzącej gry. System ma operować na zasadzie płatnej subskrypcji i wspierać nie tylko aktualne, ale również przyszłe tytuły przez „wiele, wiele lat”.

Kolejną świeżą informacją było przedstawienie starterów, które, chociaż znane już od dawna, okazały się pewnym zaskoczeniem. Tym razem otrzymamy dwa początkowe stworki, jednego dostaniemy od przyjaciela i będzie to właśnie jeden z zapowiedzianych, nowych Pokémonów, natomiast drugiego przekaże nam zgodnie z tradycją profesor, ale… będzie to jeden z oryginalnych starterów pierwszej generacji (Charmander, Bulbasaur, Squirtle). Dodatkowo oryginalne startery zyskają moc megaewolucji wyzwalanej dzięki więzi megapierścienia („Mega Ring”) noszonego na nadgarstku trenera z Mega Kamieniem („Mega Stone”) trzymanym przez stworka. Wymieniono także kilka innych Pokémonów, które uzyskały tę zdolność (m. in. Lucario i Absol).

Pokémony X/Y ukażą się na całym świecie w siedmiu wersjach językowych. Premierze będą także towarzyszyć specjalne wersje konsolki 3DS – niebieska w Japonii i czerwona w Ameryce Północnej oraz Europie. Premiera specjalnej edycji konsoli przewidywana jest na 27 września. Pokémon X i Y trafi do sklepów już 12 października.