Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera Warface – darmowej strzelanki od twórców Crysisa

warface ikona

Już od dziś można grać w nowego, sieciowego FPS-a od studia Crytek – twórców serii Crysis oraz pierwszej części Far Cry. Wcześniej z produkcją można było się spotkać na targach PGA.

Warface daje nam możliwość zabawy w dwóch różnych trybach rozgrywki – kooperacyjnym i player vs. player. Do dyspozycji graczy oddane zostały cztery klasy postaci, między innymi medyk czy inżynier.

Jak powiedział Dirk Metzger, główny dyrektor ds. wydawniczych w Crytek: „Rozpoczynając pracę nad Warface, naszym celem było udowodnienie, że darmową grę także może cechować znakomita jakość i że może ona spełnić najwyższe wymagania branży growej.” I choć miałem z grą styczność tylko przez 10 minut podczas dema na targach PGA, to już mogę powiedzieć, że choć nie jest jakąś niesamowicie rewolucyjna produkcją, to nadal jest solidnym, dobrze wyglądającym FPS-em.

Dostęp do gry możemy uzyskać bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Gra dostępna jest obecnie w języku angielskim, francuskim, niemieckim i tureckim, choć w przygotowaniu jest również polska lokalizacja.

warface premiera

Do zabawy można dołączyć, rejestrując się na stronie http://www.warface.com/. Wraz z nową grą swoja premierę ma również platforma GFACE, społecznościowy system, umożliwiający kontakt ze znajomymi i umawianie się na mecze Warface.