Share This Post

Wieści z branży gier

[UPDATE] Nintendo Direct – 01.10.13

[UPDATE] Nintendo Direct – 01.10.13

Już dziś o godzinie 16:00 rozpocznie się kolejny Nintendo Direct. Jak zwykle, przedstawiciele firmy opowiedzą nam o nadchodzących premierach, pokażą nam kilka trailerów i zabawią swoimi gawędami.

A oto skrót informacji ze streamu:

Tak jak można się było spodziewać, Iwata zaczął od zapowiedzi na Wii U. Na pierwszy ogień poszedł nowy trailer Super Mario 3D World. Zobaczyliśmy całą masę akcji wraz z zupełnie nową możliwością duplikowania swojej postaci. Połączmy to z czteroosobowym multiplayerem, a zyskamy magiczne 8 postaci na ekranie. Nintendo śmieje się w twarz sieciowym multiplayerom. 🙂 Gra wyjdzie 29 listopada a wraz z nią ukażą się limitowane Wii Remote Plus – w kolorystyce inspirowanej Mario lub Luigim.

Później Satoru opowiedział o Wii Party U. Nowe minigierki, nowe opcje zabawy dla całej rodziny. Oprócz tego będziemy mogli korzystać z mocy padletu, dzięki stworzonym specjalnie dla niego grom. Fani plastikowych akcesoriów nie zawiodą się, bo, aby móc wygodnie położyć kontroler na płaskiej powierzchni, potrzebny im będzie Horizontal Gamepad Stand – ukaże się on wraz z grą, czyli 25 października.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze ukaże się w 2014 roku. Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games 8 listopada.

A skoro przy Soniku jesteśmy, Satoru opowiedział co nieco o jego gościnnym występie w nadchodzącym Smash Bros. W skrócie – będzie bił po twarzach Mario i Mega Mana.

DLC do Pikmin 3! Nintendo szaleje! Już dziś ukaże się pierwsza paczka dodatkowych misji do tej gry do pobrania za jedyne 2 funty z eShopu. Oprócz tego w specjalnym patchu ulepszony zostanie system rankingowy – będzie można lepiej zorientować się, jak wypadają nasze wyniki na tle innych graczy.

Nintendo postanowiło wraz z The Legend of Zelda: A Link Between Worlds odejść nieco od tradycji. Zamiast zdobywać jeden specjalny przedmiot w nowej lokacji i użyć go do wydostania się z niej/posunięcia fabuły, Link będzie mógł udać się do stworzonego w grze sklepiku Ravio, wypożyczyć w nim dowolny item i przechodzić grę w dowolnej kolejności. Czy wyjdzie to serii na dobre? Na pewno doda nieliniowości. Przekonamy się 22 listopada.

Nowa gra z Kirbym pojawi się na 3DS w 2014 roku.

Satoru Shibata zapowiedział, że już 4 października będzie można pobrać za darmo Wii Karaoke U – oczywiście, jeśli wam się spodoba, będziecie musieli dokupować nowe piosenki. Gra ma rzekomo działać z mikrofonem wbudowanym w padlet. Słowem, Nintendo odpowiada na nieusuwalny trial Singstar z XMB na PlayStation 3.

Sonic Lost World – zabójcza szóstka chce podbić świat, ale zapomniała, że Sonic potrafi szybko biegać i zabijać złych. Zobaczyliśmy świetny trailer z mnóstwem akcji, a gra pojawi się już 18 października na Wii U i 3DSa.

Phoenix Wright: Ace Attorney – Dual Destinies ukaże się 24 października tylko w eShopie. Zobaczyliśmy trailer:

Bravely Default od Square Enix ukaże się 6 grudnia. Nintendo pokazało trailer przedstawiający bohaterów, Shibata zapowiedział, że filmików będzie więcej.

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.