Share This Post

Wieści z branży gier

Prezentacja kontrolera od Valve

steam controller

Jeff Bellinghausen, jeden z inżynierów Valve, prezentuje na filmie możliwości i zastosowania zapowiedzianego niedawno kontrolera.

Na filmie Jeff pokazuje, jak wygląda gra z wykorzystaniem Steam Controller. Prezentuje rozgrywkę w Portal 2, Civilization V, Counter-Strike: Global Offensive i Papers, Please. W każdej produkcji kontroler zastępował mu mysz i klawiaturę, a same gry nie były dodatkowo modyfikowane, by wspierać Steam Controller.

Pad jest wyposażony w dwa okrągłe panele dotykowe, których zastosowanie różni się zależnie od gry. Na przykład, w grze CS: GO prawy panel zastępował mysz, a lewy klawisze kierunkowe, natomiast w niezależnym Papers, please, obu klikalnych paneli można było używać jak myszy. Dodatkowo, kontroler wyposażony jest w 11 przycisków funkcyjnych, których zastosowanie zmienia się zależnie od gry.

Wkrótce pojawi się więcej filmów, na których inni developerzy prezentować będą zastosowanie pada w swoich produkcjach.

Więcej o Steam Controller dowiecie się tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>