Share This Post

Wieści z branży gier

Wspieram.to: wyścigi na jednym przycisku

Versus One

Małe, polskie, niezależne studio Vinyl Pixels pracuje nad Versus One, prostą „ścigałką” inspirowaną kultowym jednoprzyciskowym „żużlem”. Twórcy potrzebują naszego wsparcia finansowego.

Versus One

Ponieważ na „Żużlu” z Gamblera zżarłem jako dzieciak zęby, taka rekomendacja przychodzi mi bez trudu. Czarodzieje z Vinyl Pixels chcą przenieść starą formułę w XXI wiek, tworząc grę wyścigową inspirowaną starożytnymi mechanikami. Produkcja ma trafić przede wszystkim na komputery PC, ale większy potencjał, biorąc pod uwagę prostotę sterowania, ma planowana wersja na komórki.

Versus One to wyścigi w których steruje się tylko jednym przyciskiem. Jak to działa? Sprawa jest prosta: trasa na której się ścigamy podzielona jest na kolorowe strefy – pojazd przyspiesza automatycznie, a po naciśnięciu przycisku, zależnie od strefy, skręca w lewo lub w prawo, jednocześnie trochę zwalniając. Takie rozwiązanie sprawia, że nie jesteśmy ograniczeni do żużlowego owalu i możemy przygotować różnorodne trasy!

– czytamy na stronie projektu. Pozycja ma wspierać również wieloosobową rozgrywkę „na jednym tablecie”/”na jednej klawiaturze” w wielu trybach. Aby gra mogła powstać, autorzy chcą zebrać, przy pomocy platformy wspieram.to 4000 zł. Wpłata 10 złotych na cel projektu da nam dostęp do pełnej, Windowsowej, wersji gry. Dostępne są też „droższe” progi premium.

Więcej informacji na stronie zbiórki. Autor jest również członkiem zaprzyjaźnionej (świętej pamięci) społeczności skizo.org, więc to samo w sobie powinno być dla was wystarczającą rekomendacją, by rzucić dyszką w jego kierunku. 😉

Aktualizacja: Małe „sprostowanie” od autora: „Małe uściślenie: zdanie „Produkcja ma trafić przede wszystkim na komputery PC” jest nie do końca prawdą 🙂 Właściwie to przede wszystkim ma trafić na sprzęt przenośny (Android i iOS – tam łatwiej o dystrybucję) – ale tak naprawdę od Day 1 będzie dostępna na Win / Mac / iOS / Android.„.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.