Share This Post

Wieści z branży gier

Zmarł Tom Clancy

Zmarł Tom Clancy

W szpitalu w Baltimore po krótkiej chorobie zmarł Tom Clancy – znany twórca powieści sensacyjnych. Informację potwierdził wydawca jego książek. Nie wiadomo, co było przyczyną jego śmierci. Clancy brał również czynny udział w tworzeniu gier komputerowych.

Tom Clancy

Spod pióra pisarza wyszły takie bestsellery, jak: „Polowanie na Czerwony Październik” – powieść, która zapewniła mu międzynarodową sławę, „Czas Patriotów” czy „Suma wszystkich strachów”. Kilka tytułów doczekało się ekranizacji.

Nazwisko pisarza ma również duże znaczenie na rynku gier wideo. Clancy był jednym z założycieli Red Storm Entertainment – studia odpowiedzialnego za gry z serii Rainbow Six czy Ghost Recon. Po przejęciu firmy przez Ubisoft również produkcje autorstwa innych studiów (Splinter Cell, H.A.W.X, czy EndWar) sygnowano nazwiskiem pisarza.

 

„Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu Toma Clancy’ego i składamy kondolencje dla jego rodziny. Tom Clancy był nadzwyczajnym pisarzem z darem tworzenia niesamowicie szczegółowych i wciągających historii, które zachwycały publiczność na całym świecie.

Zespoły Ubisoftu, w szczególności studio Red Storm są niezwykle wdzięczne za współpracę i za to, czego nauczyli się od Toma. Odpowiedzialność za prowadzenie i rozwijanie części jego spuścizny to dla nas wielki zaszczyt.”

Fragment oświadczenia Ubisoftu

Najnowszą grą bazującą na powieściach pisarza jest wydana w sierpniu Splinter Cell: Blacklist. Na swoją premierę czeka również Tom Clancy’s The Division – sieciowa strzelanina, która zadebiutuje na rynku w 4. kwartale 2014 roku.

Źródła: 1, 2, autor zdjęcia: Gary Wayne Gilbert, zdjęcie udostępnione na licencji Creative Commons.