Share This Post

Wieści z branży gier

Fumito Ueda chce stworzyć grę o zombie

the last guardian icon

Obecnie wielu graczy kojarzy ICO oraz Shadow of the Colossus, dwie genialne gry Fumito Uedy. Dużą zasługę ma w tym mijająca generacja konsol, która nieraz przypominała nam o tych dziełach, a to przy okazji wydania ich w edycji HD czy też przez pojawienie się kolekcji obu tytułów w ofercie PlayStation Plus. Wiemy także, że od bardzo dawna Team Ico pracuje nad duchowym spadkobiercą wymienionych gier, jakim ma być The Last Guardian. Pomimo upływu lat informacji na temat konceptu gry, wielu wątpi w jej ukazanie się, choć Sony uspokaja, że i na tę grę przyjdzie odpowiedni moment.

Zapewne nie zastanawialiście się, jakie plany na przyszłość ma twórca tych gier. Ostatnio zapytany o to przez magazyn Edge, odpowiedział następująco:

„To może być zaskakujące, ale w przyszłości chciałbym stworzyć grę, w której motywem przewodnim byłyby zombie. Uważam, że ta koncepcja posiada wiele elementów, które mnie interesują i pasują do moich idei. Zwłaszcza jeśli jest sposób, aby użyć zombie do tego, by wyrazić bohatera lirycznie.”

Ueda w rozmowie wspominał także o możliwości stworzenia portu na urządzenia z ekranem dotykowym bądź na 3DSa. Mówił tylko, że musiałby wpaść na dobry pomysł, aby wykorzystać odpowiednio tego typu sprzęt.

Te doniesienia potwierdzają, moim zdaniem, dwie rzeczy. Po pierwsze, prędzej lub później zobaczymy The Last Guardian, które jak na razie zmierza na PS3, będąc jednym z ostatnich exclusive’ów na tę platformę. Po drugie, w Teamie Ico jest sporo pomysłów na nowe gry, dlatego też życzmy im wytrwałości w pracy, a nam dobrych gier od tego studia.

Na koniec, w ramach przypomnienia, trailer gry The Last Guardian.

Źródło: kotaku.com