Share This Post

Wieści z branży gier

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.11.13

[UPDATE] Nintendo Direct – 13.11.13

 

Już dziś o godzinie 17:00 rozpocznie się kolejny Nintendo Direct. Tym razem pan Satoru Shibata opowie nam o nadchodzących premierach na Nintendo 3DS w Europie. Wszystko będziecie mogli śledzić w poniższym okienku.

 

Poniżej znajdziecie retransmisję wydarzenia.

Przywitał nas pan Satoru Shibata. Tak jak zapowiadano, opowiada o nadchodzących grach na 3DSa.

Na pierwszy ogień idzie The Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Shibata bawi się w System Error i opowiada o ciekawych postaciach i przedmiotach z najnowszej przygody Linka, przy okazji rzucając kilkoma poradami dla graczy pragnących przedłużyć swoją rozgrywkę – na przykład przepisem na walkę z Shadow Linkiem przy użyciu Street Pass. A na koniec nowy trailer produkcji. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds pojawi się w sklepach i eShopie już 22 listopada.

Bravely Default trafi na półki sklepowe 6 grudnia, a już dziś pan Shibata opowiedział o kilku funkcjach nowej gry. Jedną z nich będą „punkty odwagi”, które pozwolą zadawać wrogom większe obrażenia. Co ciekawe, nasz bohater nie będzie musiał nawet ich posiadać – można je „pożyczyć” z przyszłości. Po raz kolejny duży nacisk stawiany jest na Street Pass – dostaniemy możliwość wezwania naszego znajomego na pomoc podczas trudnej walki.
Będzie też edycja kolekcjonerska gry z artbookiem, soundtrackiem, kartami i figurką jednej z pięknych bohaterek.

Mario Party Island Tour z 7 nowymi trybami gry i 18 nowymi mini-grami ukaże się w przyszłym roku. Oprócz mierzenia się z komputerowymi przeciwnikami, będzie można wyzwać na pojedynek do 9 innych graczy dzięki Street Passowi. Miłośnicy kampanii singlowych dostaną jednak Bowser’s Tower, czyli serię wyzwań, coś jak w Mortal Kombat.

Inazuma Eleven 3: Team Ogre Attacks w wersjach Lightning Bolt i Bomb Blast trafi do sklepów w walentynki przyszłego roku. Shibata pochwalił się dwoma nowymi ruchami specjalnymi, pokazano też nieco gameplayu prosto z wirtualnego boiska.

Jeśli tylko będziemy mieli dostęp do internetu, wraz z nowym update’em systemu dostaniemy dostęp do serwisu YouTube z poziomu 3DSa. BRAWO NINTENDO

I kolejne BRAWO NINTENDO – portfel z 3DSa wreszcie da się połączyć się z tym z Wii U dzięki nintendo network ID – będzie można płacić za gry z eShopu na obu konsolach dzięki połączonemu balansowi.

A jeśli lubicie serwisy społecznościowe – na 3DSa trafi Miiverse znany z Wii U.

Jett Rocket II The Wrath of Taikai to połączenie platformera 3D z shooterem 2D, do kupienia już teraz. Raczej niewielka produkcja, ale została wspomniana. Po jej trailerze zobaczyliśmy montaż najświeższych gier z Nintendo eShopu. Knytt Underground, Retro City Rampage, Shovel Knight i wiele innych.

Menadżer Piłkarski na 3DSa! Nintendo Pocket Football Club trafi do Europy już w przyszłym roku. Zapowiada się ciekawa rozrywka dla ludzi lubujących się w grach podobnych do Excela. Z tego, co widzieliśmy na prezentacji, wynika, że raczej nie ma co liczyć na licencje rzeczywistych drużyn i rozgrywek.

Jutrzejszy update do Animal Crossing Plaza odda w ręce graczy ponad 50 pieczątek do wykorzystania w Miiverse.

Nadchodzą nowe DLC do Pikmin 3. Będą rozgrywały się na budowie, w fabryce, na plaży albo w czyimś domu podczas imprezy. Wrócą Olimar i Louie z poprzednich części. W sumie 8 poziomów – pojawią się do pobrania 2 grudnia. Ale to nieistotne, bo po biurku Shibaty biegają Pikminy.

Już teraz można pobrać miesięczny trial Wii Fit U. Idealne dla ludzi z Wii U i Balance Boardem.

A jeśli nie będziecie wystarczająco wysportowani, Wii Sports Club też będzie możliwe do pobrania w formie testowej – na 24 godziny.

10 nowych rzeczy w Super Mario 3D World:

I to tyle. Ze swojej strony mogę tylko dodać, że bardzo podobała mi się dzisiejsza prezentacja – Nintendo dopisało również pod względem filmików wrzuconych na swój kanał zaraz po jej zakończeniu. Może to dzięki współpracy z YouTube?

Młody i ambitny wielbiciel gier. W przeszłości zajmował się tłumaczeniami, edycją grafiki, tworzeniem interaktywnych czapek z filcu i graniem w FIFĘ (aż do pewnej porażki i zawieszenia kariery). Choć życie spędził w mat-fizach, nie przeszkodziło mu to zasłynąć w arhn.eu korektami, szybko zaczął również pisać własne teksty, newsy, by w późniejszym okresie stać się "tym gościem od wszystkiego". Lubi wierzyć, że wszystko pójdzie po jego myśli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>