Share This Post

Wieści z branży gier

Ogromne ceny gier na PS4 w PlayStation Store

Ogromne ceny gier na PS4 w PlayStation Store

Teoretycznie, gry dostępne w dystrybucji cyfrowej powinny być tańsze od swoich pudełkowych odpowiedników. W praktyce nie jest jednak tak różowo. Koszt pojedynczego tytułu, bez dodatków to nawet… 304 złote!

Monument Banner 3

Wczoraj, 23.11.2013, zaczęła działać europejska wersja PlayStation Network dla najnowszej konsoli Sony. Po zalogowaniu się do sklepu, oczom użytkowników ukazały się dosyć horrendalne ceny gier. Na tytuły takie, jak Call of Duty: Ghosts, FIFA 14, Assasin’s Creed 4: Black Flag, czy Battlefield 4 trzeba wydać ponad 300 złotych. Gry wydawane przez Sony są nieco tańsze – ich koszt to dokładnie 264 złote.

Z uwagi na absurdalne ceny, niektórzy zastanawiają się, czy kwoty podawane w sklepie są ostateczne, czy też może zmienią się one do czasu premiery konsoli w Europie, 29.11.2013.

Jeśli natomiast ceny pozostaną na tak wysokim poziomie, pytam: kto przy zdrowych zmysłach zdecyduje się na zakup gry w PlayStation Store? Wspomniane wcześniej gry można zakupić w wersjach pudełkowych już za około 230 złotych (według porównywarki Ceneo).

Pełną listę gier wraz z cenami stworzyli nasi koledzy z serwisu Gamezilla, jest ona dostępna tutaj.