Share This Post

Wieści z branży gier

Pomyłka sklepu: niektórzy już otrzymali swoje Xboxy One

Pomyłka sklepu: niektórzy już otrzymali swoje Xboxy One

W piątek, 8 listopada, do drzwi użytkownika Twittera o pseudonimie Moonlightswami zapukał kurier. Okazało się, że ma do dostarczenia przesyłkę ze sklepu Target –  Xboxa One. Klient otrzymał go 2 tygodnie (!) przed oficjalną premierą. Moonlightswami oczywiście nie omieszkał podzielić się ze światem swoją radością i opublikował mnóstwo tweetów, dzięki którym dowiedzieliśmy o konsoli nieco więcej, niż zostało oficjalnie ogłoszone przez Microsoft.

 


Tego chyba tłumaczyć nie trzeba…

W tym samym czasie zaczęły napływać kolejne doniesienia o dostarczonych Xboksach. Wszystkie pochodziły od klientów sklepu Target.

 


Dowiedzieliśmy się, że uruchomienie konsoli trwa ok. 17 sekund, Kinect działa całkiem sprawnie, w gry można grać już w połowie instalacji oraz, że patch, którego należy pobrać po uruchomieniu konsoli (prawdopodobnie to już „day one update„), zajmuje 500 megabajtów. Użytkownik opublikował również w serwisie YouTube wideo z odpakowaniem urządzenia oraz kilka innych, zostały one jednak szybko usunięte na prośbę Microsoftu.

Użytkownik podał ile miejsca na dysku zajmują tytuły, które są już dostępne w sklepie:

  • NBA2K14 – 43 GB
  • Assasin’s Creed 4: Black Flag – 20 GB
  • Dead Rising 3 – 19 GB
  • LocoCycle – 13 GB
  • JUST DANCE 2014 – 22 GB
  • Skylanders SWAP Force – 15 GB
  • NBA LIVE 14 – 9 GB
  • FIFA 14 – 8 GB
  • Madden NFL 25 – 15 GB

Zrzuty ekranu ze sklepu są dostępne tutaj.

Moonlightswami zainstalował również wcześniej kupione Call of Duty: Ghosts z płyty. Gra wymagała 39 GB przestrzeni dyskowej.

Z tweetów dowiedzieliśmy się również, że konsola będzie oferować „featured challenges” – wyzwania dla określonych tytułów, dostępne przez ograniczony czas. Przykładowe zadania to chociażby rozegranie 5 meczy przez sieć w FIFA 14 czy zdobycie określonej ilości punktów w Need for Speed: Rivals.

featured challenges

Festiwal zamieszczania obrazków i filmów zakończył się dość szybko – Microsoft po kilku godzinach zbanował konsolę. Do Moonlightswami szybko zgłosił się Larry Hryb, znany jako Major Nelson, aby wyjaśnić w jaki sposób doszło do tak nietypowej sytuacji.

— Larry Hryb (@majornelson) November 9, 2013
Pracownik Microsoftu wyjaśnił, że ban absolutnie nie będzie permanentny. Zaznaczył jednak, że gry, aplikacje, czy interfejs użytkownika są ciągle dopracowywane i niewielka ilość osób, która już dostała swoje konsole będzie niestety musiała jeszcze trochę poczekać, by w okolicach premiery połączyć się z Xbox Live.

Prawdopodobną przyczyną tak wczesnej wysyłki konsol był błąd sklepowego systemu odpowiedzialnego za wysyłanie paczek.

Źródła: Joystiq, VG247