Share This Post

Wieści z branży gier

Rusza Gramytatywnie 2013

Rusza Gramytatywnie 2013

Gramytatywnie 2013 to druga edycja naszej corocznej, wyjątkowej akcji charytatywnej, zwieńczonej całodobowym maratonem gier wideo, transmitowanym na żywo w internecie.

Już 30 listopada o godzinie 10:00 zasiądziemy przed kamerami, by przez następne 24 godziny nie tylko grać w gry, ale przede wszystkim informować o stanie naszej zbiórki. W międzyczasie przeprowadzimy sporo konkursów, porozmawiamy z widzami, rozdamy nagrody i podsumujemy kończące się akcje charytatywne.

Najważniejszy jest jednak cel. W tym roku chcielibyśmy pomóc Bartkowi. To sześciolatek, który przyszedł na świat z Zespołem Fallota. Chirurdzy uratowali chłopcu życie po raz pierwszy, gdy ten miał 1,5 roku. Okazało się jednak, że połączenie serca z płucami u sześciolatka nie działa tak, jak powinno. Jedyną nadzieją dla chłopca jest profesor Edward Malc z Munster, który chce się podjąć jego operacji. Bartek Świderski został zakwalifikowany do leczenia, ale koszty zabiegu wyceniono na 29 tysięcy euro. Rodzina chłopca nie jest w stanie sama zebrać takich pieniędzy. Dlatego zamierzamy im w tym pomóc!

Podczas zeszłorocznej edycji przekazaliśmy ponad 11000 zł na ręce fundacji Mam Serce, co cieszy jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę dużo niższy zakładany cel. W tym roku podnosimy poprzeczkę. Dla Stowarzyszenia Sursum Corda zamierzamy zebrać okrągłe 20000 zł.

Jak można pomóc nam, a przede wszystkim małemu Bartkowi? Najprostszą czynnością będzie oczywiście dorzucenie dowolnej kwoty do wirtualnej skarbonki. Zbiórka pieniędzy rusza już dziś. Oprócz tego, form pomocy jest naprawdę wiele. Można bowiem przekazać nam wartościowe, unikatowe przedmioty, które zostaną wystawione na aukcjach charytatywnych. Te, wystartują tydzień przed maratonem, czyli 23 listopada, na serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Podarować można również gadżety lub nagrody na konkursy organizowane podczas całodobowego maratonu. Mile widziane będą wszelkie wzmianki o aukcji w prasie, na portalach internetowych, w radiu lub telewizji. Co więcej, możliwe jest również zorganizowanie zbiórki we własnym zakresie, przy pomocy dostarczonych przez nas, specjalnych puszek.

Wirtualna skarbonka, linki do aukcji oraz całodobowy maraton pojawią się na stronie www.gramytatywnie.pl. W razie problemów z serwerem, Gramytatywnie 2013 będzie można śledzić 30 listopada bezpośrednio na www.twitch.tv/arhneu.