Share This Post

Wieści z branży gier

Sprzedano ponad milion sztuk PS4 w ciągu 24 godzin od premiery

ps4

Sony ogłosiło dziś rano w komunikacie prasowym, że sprzedaż PlayStation 4 osiągnęła milion egzemplarzy podczas pierwszego dnia sprzedaży.

ps4_duzyTaki wynik sprawia, że PlayStation 4 staje się dla Sony konsolą o najlepszej sprzedaży zaraz po premierze. Zdetronizowane PlayStation 2 osiągnęło w 2000 roku 980 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w ciągu jednego dnia od debiutu. O mizernych wynikach PS3 nie warto wspominać.

Szef Sony Computer Entertainment of America, Jack Tretton, spodziewa się do końca roku osiągnięcia sprzedaży w wysokości 3 milionów egzemplarzy. Wydaje się to dość prawdopodobne, zważywszy na to, że konsola nie zadebiutowała jeszcze na rynku europejskim, gdzie oczekuje się podobnego, gorącego przyjęcia produktu.

Sony za cel ustaliło sprzedanie 5 milionów konsol do końca roku obrotowego, czyli marca 2014 roku. Jeszcze przed jego zakończeniem PlayStation 4 trafi do rąk japońskich graczy.

Konsola miała swoją premierę w Ameryce Północnej w piątek, 15 listopada. Nieco dłużej na swoje PS4 będą musieli poczekać mieszkańcy Starego Kontynentu oraz Japonii, gdzie urządzenie zadebiutuje odpowiednio 29 listopada 2013 i 22 lutego 2014.

W tamtym roku, również w listopadzie, miało swoją premierę Wii U. Dla porównania: w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży do klientów trafiło 425 tysięcy urządzeń wyprodukowanych przez Nintendo. Do końca 2012 roku firma sprzedała ponad 3 miliony egzemplarzy konsoli, co dobrze wróży Sony i ich najnowszemu produktowi.

Źródło: Joystiq