Share This Post

Wieści z branży gier

Grudniowa aktualizacja oprogramowania dla 3DSa

3ds update

Nintendo Direct tym razem przynosi graczom porcję wiadomości o Zeldzie, Profesorze Laytonie oraz DLC do Pikmin 3, jednak najważniejszą informacją dla posiadaczy konsol 3DS wydaje się być sporych rozmiarów aktualizacja.

Aktualizacja 3ds

Aktualizacja zaplanowana została na grudzień. Oto zmiany i ulepszenia, jakich możemy się po niej spodziewać:

  • Udostępnione zostaną dwie nowe aplikacje, YouTube oraz Wii U’s Miiverse, która pozwoli bawić się ludzikami Mii także na 3DSach
  • Nintendo wzięło przykład od Sony i postanowiło umożliwić użytkownikom konsol WiiU oraz 3DS połączenie kont założonych wcześniej na tych konsolach. Zakupy w sklepie Nintendo będą z pewnością wygodniejsze, mając do dyspozycji ten sam portfel na obu platformach. Sam proces unifikacji ma być banalnie prosty, ponieważ, gdy aktualizacja ujrzy światło dzienne, wystarczy tylko zalogować się na obydwu konsolach na to samo konto, a środki pieniężne z obu konsol zostaną automatycznie połączone.

To bardzo dobrze, że Nintendo próbuje ułatwić życie posiadaczom ich sprzętu, pytanie tylko brzmi: czy planowane są dalsze zabiegi mające na celu połączenie funkcjonalności konsol WiiU i 3DS? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Źródło: kotaku.com