Share This Post

Wieści z branży gier

Wii Mini „wjeżdża” do USA

mario cart wii icon

Całkiem niedawno, bo rok temu pojawiła się konsola, która miała być swego rodzaju prezentem dla Kanadyjczyków korzystających z usług Nintendo. Mowa tu oczywiście o Wii Mini – przez wielu fachowców okrzyknięte najdziwniejszą próbą ożywienia poprzedniej konsoli tego producenta, czyli Wii.

wii mini

Należy pamiętać, że konsola ta była ogromnym sukcesem Japończyków. Wiele patentów wykorzystanych w Wii zostało później przeniesionych do konkurencji. Między innymi dlatego decyzje giganta wobec mniejszej wersji Wii były co najmniej dziwne, gdyż Wii Mini jest niczym innym jak bardzo okrojoną wersją pierwowzoru. Przypomnijmy:

  • konsola nie posiada zainstalowanego Wi-Fi, a Ethernet USB Adapter nie jest w stanie połączyć sprzętu z siecią. Z menu konsoli także zostały usunięte wszelkie funkcje sieciowe.
  • Wii Mini nie wspiera kabli komponentowych. Aby podłączyć konsolę do telewizora, trzeba użyć zwykłych kabli kompozytowych (czerwony, żółty, biały), co automatycznie obniża jakość wyświetlanego obrazu
  • konsola nie oferuje wstecznej kompatybilności z grami na Nintendo GameCube

Między innymi dlatego ciekawym jest fakt, że Wii Mini zostało zaoferowane amerykańskim graczom, którzy chcieliby posiadać nowe Wii. Nintendo usprawiedliwia to zejściem z taśmy poprzedniej edycji konsoli. Ukaże się ona w USA w połowie listopada, w zestawie z grą Mario Kart Wii. Cena sugerowana wynosi 99$.

Jak widać, oferowanie okrojonych wersji konsol staje się codziennością w dobie zaczynającego się międzygeneracyjnego miszmaszu. Pytanie brzmi tylko: czy Nintendo zdecyduje się wprowadzić Wii Mini także na rynek europejski?

Źródło: kotaku.com, nintendo.com